banner112

CHP Emek Büroları seçim çalışmaları için sahaya iniyor

CHP Emek Büroları, Türkiye genelindeki Emek Büro temsilcileri ile yaptığı toplantı ile seçim çalışmalarına başladı.

CHP Emek Büroları seçim çalışmaları için sahaya iniyor

CHP Emek Büroları, Türkiye genelindeki Emek Büro temsilcileri ile yaptığı toplantı ile seçim çalışmalarına başladı.

CHP Emek Büroları, Türkiye genelindeki Emek Bürosu temsilcileri ile yaptığı toplantı ile seçim çalışmalarına başladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın koordinatörlüğünde yapılan çevrimiçi toplantıya, Emek Büroları merkez yöneticileri ile Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel, Adana Milletvekili Ayhan Barut, Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, İzmir Milletvekili Kani Beko, Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş ve Emek Bürosu temsilcileri katıldı. 

Toplantının açış konuşmasını yapan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, başlayacak olan çalışmalarla ilgili, "Önümüzdeki ayla birlikte yoğun bir çalışma dönemi bizi bekliyor. Bugünden itibaren tüm illerimizde seçim çalışmasını başlatıyoruz. Toplumun en yoksul ve dar gelirli kesimleri için ayrı ayrı çalışma grupları oluşturacağız. Asgari ücretlilerle, memurlarla, emeklilerle, kayıt dışı ve güvencesiz olarak çalışan motorlu kuryelerle, mağaza ve market çalışanlarıyla, ev temizliğine giden kadın emekçilerle, atık kâğıt işçileriyle, taşerondan kadroya geçemeyen işçilerle el ele vereceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’nin hangi yerinde bir emek gaspı varsa orada olacak ve partimizi iktidara taşıyacağız" dedi. 

"CHP İKTİDARINDA EMEKÇİLER HAKLARINI ALACAK"

Ağbaba'nın, bugüne kadar emekçilere yönelik vaatleri ile iktidarı geri adım atmaya zorladıklarını belirterek yaptığı konuşma şöyle:

“3600 ek gösterge konusunda tüm illerde iyi ve başarılı bir çalışma gerçekleştirdik. İktidar bunun üzerine kalkıp bir tarih vermek zorunda kaldı. Bu konunun takipçisiyiz. Genel Başkanımızın da belirttiği gibi 3600 ek göstergeyi AKP’ye yaptıracağız. Eğer yapmazlarsa iktidarımızda bu sorun derhal çözülecek. Sadece 3600 ek gösterge değil, EYT’li yurttaşlarımızın da mağduriyeti son bulacak, taşerondan kadroya geçişte kadro hakkı alamayan işçilerimize yönelik adaletsizlik de son bulacak.

En düşük emekli aylıkları asgari ücret seviyesine çekilecek, emekliler için İntibak Yasası hayata geçirilecek. Grev hakkı, memurlarımız için anayasal güvenceye kavuşturulacak. Asgari ücrette vergi kesintisine son verilecek. Yani AKP’nin açlığa, güvencesizliğe terk ettiği tüm emek kesimleri iktidarımızda haklarını alacak. Aile Destekleri Sigortası ile yoksulluğu bu ülkede bitireceğiz.”

Toplantının son bölümünde ise Prof. Dr. Gamze Yücesan Özdemir tarafından “Aile Destekleri Sigortası” konulu sunum yapıldı.

YORUM EKLE

banner101

banner100