CHP'den Cumhurbaşkanı'na sert tepki

CHP'den Cumhurbaşkanı'na sert tepki
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Terörle ilişkili adaylar seçilirse kayyum atarız" sözlerine yanıt verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi'nde gündeme ilişkin basın toplantısı düzenledi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, dün Kızılcahamam kampında yaptığı konuşmada "Eğer terörle bağlantılı adaylar seçilirse, o il ve ilçelere kayyumlar atanacak" ifadelerine yanıt veren Öztrak, "Bu açıklamanın ne anlama geldiğini anlamakta zorlandım. Polis, Yargı, emniyet sizin elinizde. Bütün bunlar terörle ilişkisi olan birinin aday olmasını önlemekle yükümlüdürler. Bunu yapamıyorlarsa, o zaman orada neden oturuyorlar." dedi.

HDP İLE İTTİFAK OLACAK MI?


Öztrak, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ile eski HDP Milletvekili Celal Doğan'ın görüşmesinin "ittifak görüşmesi" olarak yorumlandığı iddialarına da açıklık getirdi. Öztrak, "Öküzün altında buzağı aramayın. Şu anda ittifak bizim gündemimizde yok. Biz tabanda ittifak yapacak adaylarla milletimizin karşısına çıkacağız. Bizim hedefimiz şudur: AKP'ye oy veren seçmenlerin oyuna da talibiz. Biz hizmet etme mutabakatının peşindeyiz." ifadelerini kullandı.

"ÖN SEÇİM İÇİN ŞU AN ERKEN"


"Yerel seçimlere ilişkin aday belirlemede ön seçim olacak mı?" sorusunu da yanıtlayan Öztrak, "Henüz bu konuda bir şey söylemek erken. Partide uygulanacak birçok yöntem var. Merkez yoklaması olur, ön seçim olur, temayül yoklaması olur... Parti Meclisimiz karar verecektir. Her ilde tüm partilerin oyunu alacak adayı göstereceğiz." diye konuştu.

Öztrak 12 Ekim'de belediye başkan adaylarının açıklanacağı iddiasını ise yalanladı.
Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER