banner112

Buca'dan sandık çağrısı

İzmir'in Buca ilçesindeki siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortaklaşa basın açıklaması yapan Buca Kent Konseyi, 24 Haziran seçimlerine gölge düşmemesi ve halk iradesinin şüphe uyandırmayacak şekilde sandığa yansıması için yetkililere seslendi

Buca'dan sandık çağrısı

İzmir'in Buca ilçesindeki siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortaklaşa basın açıklaması yapan Buca Kent Konseyi, 24 Haziran seçimlerine gölge düşmemesi ve halk iradesinin şüphe uyandırmayacak şekilde sandığa yansıması için yetkililere seslendi. Konsey seçmelere de "Sandığa gel, oyunu kullan, oyuna sahip çık" çağrısı yaptı.

oy

Buca Kent Konseyi, 24 Haziran'da yapılacak seçimler öncesi Buca Şirinyer Parkı girişinde basın açıklaması yaparak vatandaşları ve yetkilileri göreve çağırdı. Buca'daki bazı siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği açıklamayı Buca Kent Konseyi Başkanı Avukat Mürüvet Balcılar yaptı. Açıklamasında vatandaşların 24 Haziran seçimlerinde yaşamsal bir karar vereceğini vurgulayan Balcılar, tüm yetkililerden güven içerisinde, hiçbir şüpheye mahal vermeden oy kullanılması için sağlıklı ortam hazırlamasını ve kullanılan oyların güvenilir biçimde Yüksek Seçim Kurulu'na aktarılmasını talep ettiklerini söyledi.

Seçimlerde oy kullanacak vatandaşların da duyarlı olması gerektiğini ifade eden Buca Kent Konseyi Başkanı Mürüvet Balcılar, "Sandığa gel, oyunu kullan, oyuna sahip çık. Ülkenin ve senin kaderini başkası belirlemesin" dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2018, 11:45
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100