banner112

Başbakan Yıldırım'dan Mescid-i Aksa açıklaması

Başbakan Yıldırım'dan Mescid-i Aksa açıklaması
Başbakan Yıldırım: "Herhangi bir nedenle Müslümanların Mescid-i Aksa'ya girişlerinin kısıtlanması asla kabul edilemez. İsrail yönetiminin İslam aleminin hassasiyetlerini gözeterek bir an önce bu yanlıştan geri dönmesini bekliyoruz" dedi.

Yıldırım sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından paylaştığı mesajlarında şu ifadeleri kullandı:Terör, tüm insanlık için ortak tehdittir. Terörün dini, dili, ırkı olmaz. Bir kez daha şiddetle lanetliyoruz.Herhangi bir nedenle müslümanların Mescid-i Aksa'ya girişlerinin kısıtlanması asla kabul edilemez.İsrail yönetiminin İslam aleminin hassasiyetlerini gözeterek bir an önce bu yanlıştan geri dönmesini bekliyoruz.Yüzyıllardır birlikte yaşadığımız Musevi vatandaşlarımız, toplumsal zenginliğimizin en önemli unsurlarındandır.

İBADETHANE ÖNÜNDEKİ EYLEMLERİ DOĞRU BULMUYORUZ

Bizler; din, mezhep, dil ve ırk ayrımı yapmaksızın farklılıkları zenginlik addeden bir medeniyetin mirasçılarıyız.Bu nedenle Musevi vatandaşlarımızın ibadethanelerine yönelik eylemleri doğru bulmuyor, vatandaşlarımızı itidalli olmaya çağırıyoruz.
Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2017, 14:58
YORUM EKLE

banner97

banner96