banner112

Baro başkanlarının bekleyişi sürüyor

Adalet Komisyonu'nda 'Çoklu baro' görüşmeleri devam ediyor. Komisyona alınmayan baro başkanları ise TBMM önünde bekleyişlerini sürdürüyor.

Baro başkanlarının bekleyişi sürüyor

AK Parti ve MHP’nin baroların yapısında ve seçim sisteminde öngördüğü değişikliğinin Adalet Komisyonu’nunda görüşmeleri devam ederken komisyona alınmayan baro başkanlarının TBMM Çankaya Kapısı önünde bekleyişleri sürüyor.

5 Madde kabul edildi 

Çoklu baro” teklifinin Meclis Adalet Komisyonu’ndaki görüşmeleri 2 günü geride bıraktı. 28 maddelik teklifin 5 maddesi kabul edilirken komisyon bugün de çalışmaya devam edecek.

Görüşmelerde 2 gün geride kaldı 

Avukatlık Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik öngören kanun teklifinin görüşmeleri 2 Temmuz Perşembe günü başladı. Komisyon ilk gün 12 saat görüşme yaptı. Usul tartışmaları, Anayasa aykırılık iddiaları ve teklifin genel üzerinde konuşmaların yapıldığı ilk gün görüşmelerine baro başkanlarının komisyona katılma taleplerinin reddi damga vurdu. Komisyonun ikinci gün görüşmeleri de yaklaşık 12 saat sürdü. Genel üzerinde görüşmeler tamamlanırken ilk 5 madde de bir değişiklik yapılmadan kabul edildi. Adalet Komisyonu bugün saat 14.00’de toplanarak maddeler üzerinde görüşmelere devam edecek.

Ankara’da bir araya gelen baro başkanları dünkü görüşmeler öncesi polis şiddetiyle karşı karşıya kaldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2020, 14:06
YORUM EKLE

banner97

banner96