Balçova aday adaylarından ortak açıklama

Balçova'da Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya'nın adaylığının düşürülmesi üzerine, aday adayları ortak bir açıklama yaparak gelişmeleri protesto etti ve Genel Merkez'e çağrıda bulundu.

Balçova aday adaylarından ortak açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) yeniden aday gösterilen ancak Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından aldığı ceza nedeniyle adaylığı düşürülen Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya’nın yerine kimin aday olacağı merak konusu oldu. Konu ile ilgili olarak aday adayları ortak bir deklarasyon yayınladı ve Genel Merkez’e çağrıda bulundu.

Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya’nın adaylığının düşürülmesinin ardından yeni adayın belirlenmesi için çalışmalar yürütülüyor. Adayın en geç yarın (Cumartesi) seçim kuruluna bildirilmesi gerekiyor. Adaylık ile ilgili olarak CHP’li aday adayları ortak bir deklarasyon yayınladı. Aday adayları, Genel Merkez’e ‘aramızdan birini seçin’ çağrısında bulundu.

İşte aday adaylarının ortak çağrısı:

Bizler Cumhuriyet Halk Partisi Balçova Belediye Başkan Aday Adayları olarak Sn. Çalkaya’nın adaylığının düşürülmesine Partimizin yetkili kurullarının Yüksek Seçim Kuruluna yaptığı itirazlar da maalesef sonuç vermemiş ve YSK Sn. Çalkaya’nın adaylığını düşürmüştür. Bu kararı tüm aday adayları olarak şiddetle protesto ediyoruz.

Bu karar ile partimizi Balçova’da güçsüz düşüreceğine inananlar büyük bir hayale daldıklarını 31 Mart akşamı bir kez daha anlayacaklardır . Cumhuriyet Halk Partili her bir üyemiz bu haksızlığa en büyük tepkiyi sandıkta koyacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi sahipsiz değildir.

Partimiz büyüktür. Partililerimizin koltuk kavgasına gireceğini hayal edenler, hayal kırıklığına uğrayacaktır. Şimdi hiçbir kırgınlığa yer olmadan partimiz Balçova Belediye Başkan Aday Adaylarımızdan birini doğru ve adaletli olarak aday göstermelidir. Ve biz aşağıda adlarımız olan tüm aday adayları nasıl Mehmet Ali Çalkaya aday gösterildiğinin ertesi günü tek yumruk olup Sn. Çalkaya’ya destek verdiysek şimdi de Balçova Belediye Başkan aday adayları içinden kim aday gösterilirse gösterilsin tek yürek, tek yumruk olacağımıza , partimizin başarısını daha da yukarıya çıkarmak için elimizden gelenin de fazlasını yapacağımıza kamuoyu önünde söz veriyoruz.

CHP Balçova Belediye Başkan Aday Adayları

Banu GENÇKAN

Ergin AKMAN

Hürmet KIRMIZI

Muharrem DAYANÇ

Şenol ASLANOĞLU

Yusuf KURT

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 18:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Süleyman AVCI
Süleyman AVCI - 2 yıl Önce

Protestoya katılıyorum.Aday adaylarının birlikteliğini kutluyorum.

banner97

banner96