banner112

Artık CHP eski CHP değil

Artık CHP eski CHP değil
Adalet Yürüyüşü sonrası 81 il başkanıyla buluşan Kılıçdaroğlu, “Adalet ve demokrasi mücadelesi süreci yeni başlamıştır. Artık CHP eski CHP değildir” dedi. Kılıçdaroğlu, ayrıca örgütlere 15 Temmuz talimatı da verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 25 gün süren Adalet Yürüyüşü'nü, Maltepe'de yaptığı mitingle tamamladıktan hemen sonra 81 il başkanını İstanbul’da Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde topladı. Basına kapalı şekilde gerçekleştirilen toplantıda, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun “Adalet Yürüyüşü ve Maltepe mitingi hedefine ulaşmıştır. Bunu gölgeleyecek davranışlardan kaçının” uyarısını yaptığı öğrenildi. Kılıçdaroğlu, il başkanlarına şöyle seslendi:

“İllerinize döndüğünüzde başınız dik, gururlu, Türkiye’nin en büyük demokrasi yürüyüşünün kahramanları olarak döneceksiniz. Mitingde açıkladığımız 10 maddelik manifestoyu muhtarlıklara, kanaat önderlerine ve sivil toplum kuruluşlarına bizzat elden dağıtın ve her yerde anlatın. Benim defterimde asla ve asla yorulmak yoktur. İl başkanları da “Yoruldum” demeyecek. Adalet ve demokrasi mücadelesi süreci yeni başlamıştır. Artık CHP eski CHP değildir. Bunun farkında olarak mücadeleye devam edeceğiz. Ucuz polemiklerden kaçınacağız. Kesinlikle hiçbir il başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üzerinden polemiklere girmeyecek.”

15 TEMMUZ TALİMATI

O toplantıya katılan isimlerden biri olan CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, Kılıçdaroğlu’nun darbe girişimi ile ilgili görüşlerini paylaştığını söyledi. Kılıçdaroğlu’nun il başkanlarına 15 Temmuz’un gerçekleştirilmeye çalışıldığı bir darbe olduğunu ve bunun sonucunda yurttaşların şehit düştüğünü ayrıca meclisin bombalandığını hatırlattığı belirtildi. CHP Liderinin buraya kadar olanları kabul ettiğini ve darbe girişimini lanetlediğini söylediğini aktaran Asuman Ali Güven, o nedenle yapılacak olan resmi törenlere partililerin katılım sağlamasını istediğini açıkladı. Güven; “Kılıçdaroğlu, hedef kitlemizin 80 milyon vatandaşımızın olduğunu ve tüm Türkiye’ye hitap edecek politikalar geliştirmeye çalışacağımızı söyledi” dedi.

KONGRE UYARISI

Toplantıda ayrıca kongrelerin de gündeme geldiğini belirten Asuman Ali Güven, Kemal Kılıçdaroğlu’nın kongreler takviminin aynen işlemesini istediğini anlattı. Kongre takviminde herhangi bir değişiklik yapılmadığını belirten Güven, Kılıçdaroğlu’nun, kongre ve delege seçimlerinin demokratik şekilde yapılmasını istediğini kaydetti. Böyle bir adalet, demokrasi mücadelesi verdiklerini ve buna yakışır şekilde bir seçim istediğini örgüt başkanlarına anlatan Kılıçdaroğlu, delege seçimleri için de mahallelere sandık konulması talimatı verdi. Bu konuda duyarlı olduğunu ve bunun takipçisi olacağını il başkanlarına söyleyen Kılıçdaroğlu, aynı hassasiyeti başkanlardan da beklediğini aktardı. Kılıçdaroğlu’nun talimatını değerlendiren Güven; “Bizler de delege seçimlerinin demokratik şekilde tamamlanmasını sağlayacağız” dedi. Umut KARAKOYUN

Bizim AKP ile işimiz yok

CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, AKP tarafından yapılacak olan 15 Temmuz etkinliklerine katılmayacaklarını da belirtti. “Bizim AKP ile işimiz yok”, diyen Güven, yalnızca devlet tarafından yapılan resmi programlara katılacaklarını açıkladı.
Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2017, 10:17
YORUM EKLE

banner97

banner96