Akşener: İç meselelerimizle Türkiye'yi meşgul etmeyi doğru bulmuyorum

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partide yaşanan tartışmalara ilişkin olarak "Bizim derdimiz memleket meselesi. Dolayısıyla iç meselelerimizle Türkiye'yi meşgul etmeyi doğru bulmuyorum" dedi.

Akşener: İç meselelerimizle Türkiye'yi meşgul etmeyi doğru bulmuyorum

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen kapalı grup toplantısı öncesinde basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Anayasa Mahkemesi, yeni hükümet sisteminin doğasına uygun şekilde yeni baştan yapılandırılmalıdır" şeklindeki açıklamasının hatırlatılması üzerine "Biz bu konuyu anlamaya çalışıyoruz. Önce Sayın Soylu, Anayasa Mahkemesi'nin şahsında bir tartışma başlattı. Dün Sayın Bahçeli'nin beyanını okudum. Burada anlayama çalıştığımız şey şu; Sayın Soylu ve Sayın Bahçeli birlikte bir çalışma mı yapıyorlar, yoksa AK Parti ve Sayın Bahçeli bir çalışma mı yapıyor, onu anlamaya çalışıyoruz" dedi.

Akşener, parti içinde yaşanan tartışmaların hatırlatılması üzerine de "Bizim derdimiz memleket meselesi. Derdimiz işsizlik, mutsuz gençler. Dolayısıyla iç meselelerimizle Türkiye'yi meşgul etmeyi doğru bulmuyorum" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

banner97

banner96