banner112

AKP’den Kabaş’a eş zamanlı şikayet

AKP İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Tele 1 ekranlarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan Gazeteci Sedef Kabaş hakkında suç duyurusunda bulundu. Sürekli, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmek kimsenin haddi değildir” dedi

AKP’den Kabaş’a eş zamanlı şikayet

Haber/ Didar DEMİRCİ

AKP’nin 81 ildeki teşkilat başkanları, Tele1 ekranlarında yayınlanan bir programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan Gazeteci Sedef Kabaş hakkında eş zamanlı suç duyurusunda bulundu. AKP İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli de Kabaş hakkında suç duyurusunda bulunmadan önce il binasında basınla bir araya geldi. Basın açıklamasında AKP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, İzmir İl Başkan Vekili Ali Aslan, Tanıtım ve Medya Başkanı Dilaver Kişili, Sürekli’nin yanında yer aldı. Tele1 ekranlarında 14 Ocak günü yayınlanan programdaki söylemleri hatırlatan Sürekli, “Bu programda Kabaş, AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bu defa hiçbir şekilde tahammülü mümkün olmayan ağır bir hakarette bulunmuştur. Daha öncesinde değişik zamanlarda ağır hakaretlerde bulunmuş program konukları da bu hakarete sessiz kalarak ortak olmuşlardır” sözlerini kaydetti.

‘HAZIMSIZ GÜRUH’

Erdoğan’ın Türkiye’yi prangalarından kurtardığını ve ülkeye itibar kazandırdığını dile getiren Sürekli, muhalefetin mağlup olmayı hazmedemediğini vurgulayarak “Hazımsız güruh, sistematik ve gözü dönmüş bir şekilde saldırılar düzenlemeye devam etmektedir. Ülkemiz, bir yandan son yirmi yılda gerçekleştirdiği yoğun kalkınma hamleleri serüvenine devam ederken; bir yandan da maalesef dünyanın hiçbir ülkesinde görülmeyecek kadar düşük seviyede bir muhalefet anlayışının engellemeleriyle karşı karşıya kalmaktadır. Bu seviyesi düşük muhalefet anlayışı; ülkemizin içeride ve dışarıda menfaatinin her daim karşısında yer alarak toplumsal huzurumuza kastedecek hiçbir fırsatı kaçırmamakta ve gizli -açık her türlü ihanet şebekeleriyle ortak hareket etmekten imtina etmemektedir” diye konuştu.

“O ÇİRKİN SÖZLERİ ŞİDDETLE KINIYORUZ”

Muhalefetin kullandığı dili eleştirmeye devam eden Sürekli, “Milletimizin oylarıyla seçilmiş Sn. Cumhurbaşkanımızın ve milletimizin değerlerinin karşısında durmayı muhalefet yapmak zanneden bu aciz zihniyet, bir kere daha kendisini göstermiştir. Söyleyecek sözü olmayan çaresizler ya küfürler savurur ya tehdit ve hakaretlerde bulunur ya da saldırıya geçer. Şundan emin olabilirsiniz, siz saldırdıkça biz liderimizi daha çok seviyoruz, ona daha sıkı sarılıyoruz. Siz saldırdıkça, Büyük Türkiye’nin Büyük Lideri’nin açtığı yolda devam eden yürüyüşümüzü daha kararlı sürdürüyoruz. Basın ilke ve ahlakına saygı duymayan zavallı sözde gazeteci Kabaş’ın, tek misyonu AKP ve Cumhurbaşkanımıza nefret kusmak olan bu televizyon kanalında liderimize yaptığı hakaretleri asla kabul etmiyoruz. Cumhurbaşkanımızı hedef alan bu çirkinliği, anti demokratik ve faşizan sözleri şiddetle kınıyoruz. AKP teşkilatları olarak Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu ve bu meselenin sonuna kadar takipçisi olacağımızı tüm kamuoyunun bilgisine arz ederiz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2022, 12:52
YORUM EKLE

banner101

banner100