AKP'li Kaya: O çevreciler nerede?

AKP'li Kaya: O çevreciler nerede?
AKP İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir'de çevreci ve doğa dostu olduğunu ifade eden bazı sivil toplum kuruluşlarının Urla'nın Özbek Mahallesinde zeytin ağaçlarının sökülmesine duyarsız kaldığını savundu.

Özbek Mahallesi'nde Büyükşehir Belediyesi'nin şantiye yapımı için zeytin ağaçlarının sökümüne başladığı alanda incelemelerde bulunan Milletvekili Kaya, yaptığı açıklamada, hükümetin İzmir için planladığı projelerde aynı çevreci ve doğa dostu derneklerin kendilerine karşı çıktığını, bunun son örneğinin İzmir Körfez Geçiş Projesi'nde yaşandığını anımsattı.

Bu tür engelleme süreçlerine alıştıklarını aktaran Kaya, şunları kaydetti:

"Konak Tüneli'nde de Adnan Menderes Havalimanı'nda da çevreyolunda da İzmir'e yapılacak üç stadyumda da aynı istemezükçü çevreler, itirazlarla, davalarla yatırımları engellemeye çalışmışlar, ama başarıya ulaşamamışlardır. Şunu özellikle belirtmek istiyorum ki istemezükçüler bu yatırımı ne kadar engellemeye çalışırlarsa çalışsınlar, bu kervan yürüyecek, Körfez Geçiş Projesi de İzmir'imize kazandırılacaktır."

Kaya, hükümetin İzmir'deki yatırımlarının çevre duyarlılığı gerekçe gösterilerek engellenmek istendiğini ancak İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Urla'nın Özbek Mahallesi'nde şantiye kurmak için yaptığı zeytin ağacı sökümüne bu derneklerin sessiz kaldığını kaydetti.

Milletvekili Kaya, şöyle devam etti:

"İzmir'de hemen her konuda önümüze çıkan çifte standardı ve ikiyüzlülüğü maalesef burada da görüyoruz. Nerede kendilerini çevreci ve doğa dostu addeden sivil toplum kuruluşları, hepsi kafalarını kuma gömmüş vaziyetteler. Çünkü onların görev alanı sadece hükümetin yatırımlarını engelleme gayreti içerisinde olmak. Çevreci ve doğa dostu kisvesi adı altında yatırım düşmanlığı yapıyorlar. Başka bir görevleri maalesef yok."
Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2017, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92