AKP Gençlik Kolları İzmir İl Başkanı değişti

AKP Kadın Kolları İl Başkanı Gözde Keskin'in yerine Dilek Yıldız Büyükdağ'ın atanmasının ardından, Gençlik Kolları İzmir İl Başkanı da değişti.

AKP Gençlik Kolları İzmir İl Başkanı değişti

AKP Kadın Kolları İl Başkanı Gözde Keskin'in yerine Dilek Yıldız Büyükdağ'ın atanmasının ardından, Gençlik Kolları İzmir İl Başkanı da değişti. Parti Genel Merkezi, yaptığı değerlendirmelerin ardından Adil Yüksel'i görevden alarak yerine Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Eyüp Kadir İnan'ı (26) getirdi.

AKP İzmir Gençlik Kolları Başkanı olarak atanan Eyüp Kadir İnan, göreve getirilmeyi beklemediğini belirterek, "Genel Merkezimizin böyle bir iradesi oldu. İzmir noktasında çalışmamız istendi. Başbakanımız Binali Yıldırım, Genel Başkan Yadımcımız Hamza Dağ, İl Başkanımız Aydın Şengül ve beraber çalıştığımız milletvekilimiz Atilla Kaya'nın ve diğer milletvekillerimiz ile teşkilat mensuplarımızın çok ciddi destekleri oldu" dedi. İzmir teşkilatlarında yetiştiğini ve il başkan yardımcılığı görevlerinde bulunduğunu hatırlatan İnan, teşkilatlarda uzun süre çalıştığını vurguladı. AKP'nin üniversiteler teşkilatlanmasında uzun süre çalışma fırsatı bulduğunu söyleyen İnan, 3 yıldır devam eden MKYK üyeliği ve Atilla Kaya'nın TBMM'deki danışmanlığını yaptığı için Ankara'da olduğunu belirtti. İlk hayalinin İzmir'i tüm renkleriyle kucaklayan, her kesimden genci temsil edecek liyakat ve dava esaslı bir il gençlik kolları yönetimi kurmak olduğunu kaydeden Eyüp Kadir İnan, yapacağı ilk çalışmanın da bu yönde olacağını söyledi. İnan, "İzmir potansiyeli, tarihi ve coğrafyası itibariyle bir dünya şehri. Ancak yerel yönetimler itibariyle bu potansiyelinin çok gerisinde. Bir gün İzmir'in hem değerlerini koruduğu hemde bununla eş güdümlü olarak gelişim gösterdiği bir yönetim anlayışının İzmir'de hakim olmasını istiyorum" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2018, 11:10
YORUM EKLE