AKP'den Bahçeli'nin 'tercihli ittifak' önerisine yanıt

AKP'den Bahçeli'nin 'tercihli ittifak' önerisine yanıt
AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, bir televizyon kanalında katıldığı canlı yayında Devlet Bahçeli'nin 'tercihli ittifak' önerisine yanıt verdi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı,"Seçme hakkı önemli. Kişiye bağlı en temel siyasal hakların başında geliyor. Bireyler dolambaçlı prosedürlerden hoşlanmazlar. Bir formülasyon öneriyor sayın genel başkan. Fazla prosedür içermeyen bir şekilde kullanmak ister seçmen. Bunlar oturulur konuşulur. Bu düzenlemeler olabilir ama seçmenin kafa karışıklığına yol açacak, seçme hakkını zorlaştıracak prosedürlerden uzak durmak gerekir." dedi.

Yazıcı CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçen hafta yaptığı konuşmaya da sert tepki gösterdi:"Akla mantığa sığmayan isnatlarda bulundu. Geçen hafta bir Cumhurbaşkanımızla alakalı, densizce beyanlarda bulundu. İkincisi de kadına şiddeti geçim sıkıntısı. Edep dışı, ahlak dışı söylemler. CHP camiası önemli bir camiadır. Bir kişinin bu söylemi kabul edilebilir değildir. Edepsizce, aymazca beyanlar, elbette ki yargı önünde bunun hesabını verecektir.Bu söylem suç isnadı içermesi durumundan ceza yargısına da konu olabilecek bir fiil. Cumhurbaşkanımızın avukatları ceza kovuşturması için gerekeni yapacak." dedi.
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2017, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92