banner112

"Aday kesinlikle CHP kimliğini taşıyacak"

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının kesinlikle CHP kimliği taşıyacağını vurguladı.

"Aday kesinlikle CHP kimliğini taşıyacak"

Gazeteci Nihat Genç, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç olacağını iddia etti. Genç, sosyal medya hesabı üzerinden ortaya attığı iddiasında ”Yeni bir Ekmeleddin vakası daha” diyerek Haşim Kılıç’ın Millet İttifakı tarafından cumhurbaşkanı adayı gösterileceğini öne sürdü.

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, iddiayı "Elinizde bir veri olmadan bir kulis üzerinden kendi popülerliğinizi artırmak için bu tür yorumlar yapmayın" diyerek yalanlamıştı. 

İddiayla ilgili bir açıklama da CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'den geldi. TV100 ekranlarında konuşan Tekin, "Kesinlikle şuna emin olabilirsiniz. Cumhuriyet Halk Partisi'nin dışında bir adayın söz konusu olmayacağını söyleyebilirim. Aday CHP kimliğini taşıyacak. Konuşulan isimler çok kıymetli olabilir ama ana muhalefet lideri dışında bir isim tartışması sıkıntı olur" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

banner101

banner100