Ankara ile Şam arasında artan normalleşme mesajları, Türkiye’nin Irak’taki merkezi ve bölgesel yönetimlerle ilişkilerini geliştirmesi, Pençe Kilit Harekatı'nın başarılı adımları, PKK terör örgütünde büyük bir paniğe yol açtı.

KNK’DAN BATIYA YARDIM ÇAĞRISI

PKK ile bağlantılı sözde Kurdistan Ulusal Kongresi (KNK), ABD Başkanı, Irak Başbakanı, Suriye Cumhurbaşkanı, NATO Genel Sekreteri ve AB yöneticilerinden "acil çağrı" kodlu bir açık mektupla yardım istedi.

MEKTUBU KİMLER İMZALADI?

KNK Dış İlişkiler Komisyonu tarafından hazırlanan ve Bafel Talabani liderliğindeki Kurdistan Yurtseverler Birliği ve diğer örgütlerin imzasını taşıyan bu açık mektup, Batı'ya yalvaran bir içeriğe sahip.

Yaya geçidinde 2 çocuğun öldüğü kazanın görüntüsü ortaya çıktı Yaya geçidinde 2 çocuğun öldüğü kazanın görüntüsü ortaya çıktı

MEKTUBUN İÇERİĞİ

Batıya gönderilen mektupta, “Türk askerleri 300 tankla 30 kilometre içeri girerek Duhok ve çevresinde kimlik kontrolü yapıyor. Başta Irak ve Suriye hükümetleri olmak üzere Arap Ligi, BM, AK, NATO ve Türk devletiyle stratejik ilişkilerde olan AB ile ABD’yi Türkiye’yi durdurmaya davet ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Editör: Utku Çelik