Yaşlı çifti vahşice darp eden baba tutuklandı, oğlu serbest! Yaşlı çifti vahşice darp eden baba tutuklandı, oğlu serbest!

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde bulunan Latin-Katolik Santa Maria İtalyan Kilisesi’ne, Pazar günü öğle ayini sırasında silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda, kilise görevlisi bir kişi hayatını kaybetti, bir kişi de yaralandı.

Katolik Kilisesi’nin ruhani lideri Papa Françesko, saldırıya ilişkin Vatikan’da yaptığı açıklamada, saldırıyı şiddetle kınadı ve cemaate destek verdi. Papa, “Pazar ayini sırasında saldırıya uğrayan ve bir kişinin öldüğü, İstanbul’daki Santa Maria Kilisesi cemaatine çok yakınım. Onlarla dayanışma içindeyim ve dua ediyorum” dedi.

İtalya Dışişleri Bakanı Tajani, Saldırıyı Kınadı ve Başsağlığı Diledi

İtalya Dışişleri Bakanı Antonio Tajani, saldırıya ilişkin sosyal medya platformu X üzerinden bir mesaj yayınladı. Tajani, mesajında, saldırıyı kınadığını ve saldırıda hayatını kaybeden kişiye ve yakınlarına başsağlığı dilediğini belirtti.

Tajani, mesajında, “İstanbul’daki Santa Maria Kilisesi’ne yönelik saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bu saldırı, din özgürlüğüne ve barışa karşı bir saldırıdır. Saldırıda hayatını kaybeden kişiye ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralanan kişiye de acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Tajani, ayrıca, olayla ilgili gelişmeleri Ankara’daki İtalyan Büyükelçisi ve İstanbul’daki Başkonsolos’un yakından takip ettiğini ve Türk makamlarıyla işbirliği içinde olduklarını da söyledi. Tajani, “Türk makamlarının, saldırının sorumlularını yakalayacağına ve adaletin yerini bulacağına güveniyorum” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ