CHP, 2024 yerel seçimleri için İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nı belirledi. CHP Parti Meclisi, dün yaptığı toplantıda Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ı aday gösterdi. Tugay, CHP’nin İzmir’de 20 yıldır sürdürdüğü belediyecilik geleneğini devam ettirecek.

Özgür Özel: “İzmir ve İlçelerindeki Adaylarımızın Yaş Ortalaması 46’ya İndi”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin İzmir adaylarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Halk TV’den İsmail Küçükkaya’ya konuşan Özel, “İzmir ve ilçelerindeki belediye başkan adaylarımızın yaş ortalaması 62’ydi, 46’ya indi. Bunun önemli olduğunu düşünüyorum. 9 ilçede kadın adayımız var, bunu da çok önemsiyorum” dedi.

Özel, İzmir adaylarının belirlenmesi sürecinde yoğun bir çalışma yaptığını da söyledi. Özel, “Listenin tamamını bizzat çalıştım, 15 gündür özellikle bu konuya çalıştım. Dün aralıksız 22 saat İzmir konusunu değerlendirdim. Bana 6 arkadaşım yardım etti. Pek çok dengeyi gözettik; kadın, yaş, liyakat gibi… Onun dışında Ağrılı, Elazığlı, Konyalı, Tuncelili, Ereğlili başkanlar var” diye konuştu.

Karşıyaka’ya İlk Kez Bir Karşıyakalı Aday

CHP’nin Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Behice Yıldız İşçimenler Ünsal hakkında da bilgi veren Özel, “Karşıyaka’ya çok uzun zaman sonra ilk kez bir Karşıyakalı aday koyduk. Karşıyaka adayımızın dedesi Karşıyaka Spor Kulübünü kuran isimlerden. Karşıyaka halkının sevgisini kazanmış bir isim” dedi.

CHP’nin İzmir İlçe Adayları Belli Oldu

CHP, İzmir’in 30 ilçesinde de belediye başkan adaylarını açıkladı. Konak’ta Nilüfer Çınarlı Mutlu’yu, Buca’da ise Görkem Duman’ı aday gösteren CHP, diğer ilçelerde de şu isimleri aday gösterdi:

Aliağa: Çağatay Güç

Beydağ: Şakir Başaran

Bergama: Tanju Çelik

Balçova: Onur Yiğit

Bayındır: Davut Sakarsu

Bornova: Ömer Ekşi

Buca: Görkem Duman

Çiğli: Uygar Yıldırım

Dikili: Adil Kırgöz

Foça: Saniye Bora Fıçı

Gaziemir: Ünal Işık

Güzelbahçe: Mustafa Günay

Yılmaz, KKTC Başbakanı Üstel ile görüştü Yılmaz, KKTC Başbakanı Üstel ile görüştü

Karabağlar: Emine Helil İnay Kınay

Karaburun: Nurşen Balcı

Karşıyaka: Behice Yıldız İşçimenler Ünsal

Kemalpaşa: Mehmet Türkmen

Kınık: Sema Bodur

Kiraz: Nasuh Coşkun

Konak: Nilüfer Çınarlı Mutlu

Menderes: İlkay Çiçek

Menemen: Deniz Karakurt

Narlıdere: Erman Uzun

Ödemiş: Mustafa Turan

Seferihisar: İsmail Yetişkin

Selçuk: Filiz Ceritoğlu Sengel

Tire: Hayati Okuroğlu

Torbalı: Övünç Demir

Urla: Selçuk Balkan

Kaynak: HABER MERKEZİ