CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında ilk mitinglerini Sultangazi'de gerçekleştirdi. Özel, İliç'teki maden faciasını hatırlatarak AK Parti'nin Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Murat Kurum'u eleştirdi. İmamoğlu ise öğrenci bursunu 15 bin liraya çıkaracaklarını açıkladı.

Özel'den Kurum'a Sert Eleştiri: "İstanbul'un Felaketi Olmasına İzin Vermeyeceğiz"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, mitingde yaptığı konuşmada İliç'teki maden faciasını hatırlatarak AK Parti'nin Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Murat Kurum'u eleştirdi. Özel, Kurum'un İliç'teki maden faciasından sorumlu olduğunu ve İstanbul'un da felaketi olmaması için gerekeni yapacaklarını söyledi.

 İmamoğlu'ndan Öğrenci Bursuna Zam Müjdesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise mitingde yaptığı konuşmada üniversite öğrencilerine verilen 7 bin 500 liralık bursun 15 bin liraya çıkarılacağını açıkladı. İmamoğlu ayrıca, İstanbul'da partizanlığı söküp attıklarını ve tüm İstanbullulara eşit hizmet götürdüklerini vurguladı.

İmamoğlu: "Milletten Talimat Alanı Seçeceksiniz, Bir Kişiden Talimat Alanı Değil"

İmamoğlu, mitingde yaptığı konuşmada ayrıca şunları söyledi:

İran, saldırıyı resmen açıkladı İran, saldırıyı resmen açıkladı
  • "Biz partizanlığı belediyenin koridorlarından söküp attık."
  • "Milletten talimat alanı seçeceksiniz, bir kişiden talimat alanı değil."
  • "Kanal İstanbul'u başlatmak için gelenleri değil, tam yol ileri diyoruz."

Özel'den Akşener'e "Canı Sağolsun" Yanıtı

Özel, miting sonrası gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in CHP ile ilgili "Atatürk'ün partisi DEM'leniyor" demesi sorulan Özel, "Canı sağ olsun" diye yanıtladı.

Kaynak: HABER MERKEZİ