Doğukent Mahallesi’nde sokakta terrirer cinsi köpeği gören hayvanseverler, kaybolduğunu düşünerek belediye ekiplerine haber verdi. Ekipler tarafından Elazığ Belediyesi Geçici Hayvan ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülen köpeğin muayenesinde mikroçipi olduğu belirlendi. İl Emniyet Müdürlüğü Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) ekipleriyle mikroçipten sahibine ulaşıldı.

Köpeğin Muğla’nın Milas ilçesinde lokanta işleten Yasemin Genç’e ait olduğu, bir yıl önce de iş yerinden çalındığı belirlendi. Yasemin Genç’in kardeşi Osman Genç, ismi Şila olan köpeği teslim almak için Elazığ'a geldi. Köpeği teslim alan Osman Genç, Muğla'ya geri döndü.

'MİLAS'TA ÇALINDI, ELAZIĞ'DA BULUNDU'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Kimdir? Fahrettin Koca'nın Biyografisi ve Kariyeri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Kimdir? Fahrettin Koca'nın Biyografisi ve Kariyeri

Şila’nın yaklaşık bir yıl önce iki kişi tarafından çalındığını, Elazığ'da bulunduğunu ifade eden Osman Genç, “Milas’ta bir erkek ve bayan, demir korkulukların üzerinden içeri girip hayvanımızı kucağına alıp saklayarak olay yerinden uzaklaştılar. Bunlar kayıt altında, emniyete ve jandarmaya şikayetçi de olduk. Hayvansever dostlarımız, ihbar sonucu Elazığ’da sokakta buluyor ve HAYDİ ekibi de çip olduğundan dolayı kız kardeşime ait olduğu ortaya çıkınca aileme ulaşıyor. Annem, Şila’yı çok seviyor. Engelli, 74 yaşında bir insan. Dün saat 09.30 gibi Milas'tan bindim otobüse, sabah geldim. HAYDİ grubu beni garajda karşıladı, aldılar, buraya kadar getirdiler. Veteriner arkadaşlarımız sağ olsun, yardımcı olmuşlar. Tüm kontrolleri yapılmış, şu anda da teslim aldım” dedi.

Elazığ Belediyesi Geçici Hayvan ve Rehabilitasyon Merkezi Veterineri Kübra Ünal ise, “Köpek, ekiplerimizce alınarak Elazığ Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirildi. Geldiğinde ilk müdahalesi yapıldı. HAYDİ ekipleri ile beraber çipi okutuldu ve kaydının Muğla'da bir vatandaşa ait olduğu öğrenildi. Bu bilgi üzerine de ekiplerle beraber, vatandaşla irtibata geçildi ve bugün de köpekle vatandaş buluştu” diye konuştu.