Yatırımı değerlendiren Midas CEO'su Egem Eraslan, "Türkiye'nin finans alanındaki en büyük, tüm sektörlerdeki en büyük ikinci seri A erken aşama yatırımını aldık. Bu yatırımı, yatırımlarında Midas'a güvenen yatırımcılarımıza borçluyuz. Global yatırımlardaki durgunluğu ve yüksek faiz ortamını göz önünde bulundurduğunuz böyle bir dönemde bu kadar büyük bir yatırımı alabilmek Midas'a ve Türkiye'nin finansal teknoloji ekosistemine olan güveni gösteriyor" dedi.

Amerikan borsalarına ve Borsa İstanbul'a düşük komisyon oranları ile masrafsız yatırım yapma imkânı sunan finans uygulaması Midas, global yatırımcılardan aldığı 45 milyon dolarlık Seri A yatırımı ile önemli bir başarıya imza attığını duyurdu. Bu yatırımın Türkiye'nin en büyük erken aşama fintech yatırımı ve en büyük ikinci erken aşama yatırımı olarak kayıtlara geçtiği bildirildi. 3 yıl önce kurulan uygulamanın kullanıcı sayısının geçtiğimiz günlerde 2 buçuk milyonu geçtiği aktarıldı.

Bugüne kadar Amerikan Borsalarına ve Borsa İstanbul'a düşük komisyonlarla tek bir platform üzerinden yatırım yapma imkanı sağlayan Midas, 45 milyon dolarlık yeni yatırımla kullanıcılarına kripto varlıklar ve yatırım fonlarına da masrafsız ve kolay şekilde yatırım yapma fırsatını sunmayı hedefliyor.

NASDAQ, MİDAS'I NEW YORK'TAKİ TİMES MEYDANI'NDA DEV EKRANDAN KUTLADI

Midas'ın 45 milyon dolarlık rekor yatırımından dolayı ABD merkezli Nasdaq, Times Meydanında dev ekrandan Midas'ı kutladı.

Seri A turuna liderlik eden Portage Ventures Kurucu Ortağı Paul Desmarais III, "Midas, Türkiye'nin finans dünyasındaki dönüşüm trendine liderlik ediyor. Portage olarak yenilikçi finansal teknolojilere global ölçekte yatırım yapıyoruz. Yeni finansal teknolojilere açık bir bölgede Midas'ın dönüşüm ve inovasyona öncülük etmeye hazır olduğunu düşünüyoruz. Midas'ın yolculuğunun bir parçası olmaktan ve Türkiye'deki kullanıcıların yatırım araçlarına erişimi konularında bu güçlü ekibi desteklemekten büyük memnuniyet duyuyoruz" dedi.

“KULLANICILARIMIZIN TÜM YATIRIM ÜRÜNLERİNDE EN DÜŞÜK KOMİSYONLARA VE EN PÜRÜZSÜZ DENEYİME SAHİP OLMASI EN BÜYÜK AMACIMIZ"

Yatırımı değerlendiren Midas CEO'su Egem Eraslan ise “Bu yatırım, Midas'ın tüm yatırım ihtiyaçları için tek mobil uygulama olma yolundaki kararlığını bir kez daha gösterdi. Dünyanın en büyük fonlarının Midas'a bu denli büyük bir yatırım yapması, Midas'a duydukları güveni gösteriyor. Kullanıcılarımızın tüm yatırım ürünlerinde en düşük komisyonlara ve en pürüzsüz deneyime sahip olması en büyük amacımız. Kullanıcılarımız önümüzdeki günlerde Türk ve Amerikan borsalarının yanında kripto varlık ve TEFAS fonlarına da Midas üzerinden yatırım yapabilecekler. Bu yatırımın bize sağladığı destek ile Türkiye yatırım ekosistemindeki dönüşümü hızlandıracağız" diye konuştu.

Faizsiz Kredi İçin Son 2 Gün Faizsiz Kredi İçin Son 2 Gün

"BU YATIRIMI, YATIRIMLARINDA MİDAS'A GÜVENEN YATIRIMCILARIMIZA BORÇLUYUZ"

Yatırımın sektör ve türkiye açısından önemine değinen Eraslan, "Türkiye'nin finans alanındaki en büyük tüm sektörlerdeki en büyük ikinci seri A erken aşama yatırımını aldık. Bu yatırımı, yatırımlarında Midas'a güvenen yatırımcılarımıza borçluyuz. Global yatırımlardaki durgunluğu ve yüksek faiz ortamını göz önünde bulundurduğunuz böyle bir dönemde bu kadar büyük bir yatırımı alabilmek Midas'a ve Türkiye'nin finansal teknoloji ekosistemine olan güveni gösteriyor. Aynı zamanda Türkiye'nin dış yatırım iştahının yüksek olduğu bir dönemde özel sektör tarafından alınan en büyük yatırımlardan biri olmanın da zamanlama olarak anlamlı olduğuna inanıyoruz. Mevcut yatırımcılarımızın yatırımlarını ikiye katlamış olması ve dünya bankası gibi bir kuruluşun bize yatırım yapması yaptığımız işe olan güveni gösteriyor" ifadelerini kullandı.

"YATIRIM BİZE OLAN GÜVENİ GÖSTERİYOR"

Eraslan, "Midas'ın önceliği kullanıcılarına tasarruf sağlamak, yaptıkları işlemlerde en düşük komisyonu ödediklerine emin olmak ve yaptıkları işlemlerin tamamını masrafsız yaptırtmaktır. Yalnız 2023 yılında kullanıcılarımıza 70 milyon doların üzerinde tasarruf sağladık. Başarılarımızı kullanıcılarımıza sağladığımız tasarrufa borçluyuz. Sektördeki tüm şirketlerden de bu yönümüzle ayrıştığımızı düşünüyoruz. Kullanıcısına masraf ödetmemek konusunda bizim kadar takıntılı bir yatırım şirketi olduğunu düşünmüyorum. Kısa süre içerisinde Türkiye'nin en hızlı büyüyen finans şirketi olmayı kullanıcılarımıza sağladığımız yatırımda rahatlık ve düşük komisyonlara borçluyuz. Bu yatırım Midas'ın Türkiye finans ekosistemindeki geleceğini ve bize olan güveni gösteriyor. Yatırımla Midas'ın iki ana değeri olan yatırımda rahatlık ile düşük komisyonları; yatırım fonlarına ve kripto paralara yatıracağız. Aynı zamanda Türk ve Amerikan hisseleri ürünlerimizle yepyeni özellikle sunuyor olacağız" dedi.

Şirketten edinilen bilgiye göre yatırıma ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu ve Rekabet Kurulu başvuru ve onay süreçleri devam ediyor. Tamamlandığında TTSG ve KAP'ta gerekli duyurular yayınlanacak.

Kaynak: dha