Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), haftalık hava tahmini raporunu yayımladı. 13 il için sarı kodlu uyarı verilirken hava sıcaklığı doğu kesimlerde azalıyor. Yağışların Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgelerinde etkili olması bekleniyor. Batı bölgelerde ise hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. İşte 5 günlük İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu...

Meteoroloji Uyardi 3 Bolgede Kuvvetli Yagis Bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre: kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Bolu, Samsun, Amasya, Ordu, Tokat ve Sivas çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Doğu Karadeniz ile Samsun'un doğusu, Ordu, Erzurum, Kars, Ağrı ve Ardahan çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

Milli elektrikli 2025’te raylarda Milli elektrikli 2025’te raylarda

Sıcaklıkların batı, güney ve iç kesimlerde 1 ila 4 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde, Doğu Anadolu'nun doğusunda 2-4 derece azalarak mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Den Kuvvetli Ruzgar Ve Yagis Uyarisi 1129111 5

13 İL İÇİN UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ağrı, Bingöl, Erzincan, Erzurum, Giresun, Kars, Muş, Ordu, Samsun, Trabzon, Van, Bayburt ve Ardahan için sarı kodlu uyarı yayımladı.

Kaynak: Haber Merkezi