Arnavutluk Meclisinde yaşanan olay dünya gündemine bomba gibi düştü. Muhalefet milletvekilleri, yasa değişikliklerinin görüşüldüğü oturumu engellerken, sandalyeleri kürsünün önüne yerleştirip sis bombası attılar. Yaşanan olayı değerlendiren Arnavutluk Meclis Başkanı Lindita Nikolla, "Arnavut parlamentosu için utanç" dedi.

8-27-1

Arnavutluk Meclisinde muhalefet milletvekilleri, yasa değişikliklerinin görüşüldüğü oturumu engelledi. Muhalefet partilerinden milletvekilleri, sandalyeleri kürsünün önüne yerleştirip sis bombası attı. Meclis Başkanı yaşananları utanç verici olarak nitelendirdi.

4-43-1

SANDALYELERİ KÜRSÜNÜN ÖNÜNE YERLEŞTİRİP SİS BOMBASI ATTI

Ana muhalefet partisi Arnavutluk Demokratik Partisi (PD) milletvekilleri başta olmak üzere, muhalefet partilerinden milletvekilleri, mecliste görüşmeleri engellemek için sandalyeleri kürsünün önüne yerleştirip sis bombası attı.

vekiller-kursuye-cikip-sis-bombasi-atti-4695

Arnavutluk Meclis Başkanı Lindita Nikolla, oturumun açılışında yaptığı konuşmada, yaşananları "Arnavut parlamentosu için utanç" olarak nitelendirdi. Meclisteki tüm gerilime rağmen milletvekilleri bazı yasa tasarılarını onayladı, daha sonra Meclis Başkanı Nikolla oturumu sonlandırdı.

Muhalefet milletvekilleri daha önce de bakan ve meclis yöneticilerinin oturması için ayrılan alanı işgal ederek oturumların başlamasına engel olmuştu. Protestoların devam edeceğini belirten milletvekilleri meclisin, hükümetin bir kurumu olmadığını savundu.

Kaynak: AA