Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday ve İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Kıdemli Albay Taner Özdemir ile valilikte düzenlenen ‘Asayiş ve Güvenlik Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. Vali Akkoyun, emniyet ve jandarma teşkilatını özverili çalışmalarından dolayı tebrik etti. Milletin birlik ve beraberliğine kasteden bölücü terör örgütlerine karşı kararlı mücadelelerinin devam ettiğini ifade eden Vali Akkoyun, “Geçen ay ilimizde PKK ve FETÖ başta olmak üzere terör örgütlerine yönelik toplam 22 operasyon düzenlenmiştir. Operasyonlarda gözaltına alınan 26 kişiden 7'si tutuklanmıştır. Terörle birlikte organize suç çetelerine yönelik de operasyonlarımız kararlılıkla devam ediyor. Bu kapsamda ilimizde 5 operasyon düzenlenmiş, 5 kişi hakkında yasal işlem yapılmıştır. İlimiz genelinde yapılan terör, asayiş, organize suçlar ile huzur ve güven uygulamalarında, uzun namlulu silah, 5 ruhsatsız av tüfeği, 24 ruhsatsız tabanca ve 38 muhtelif mühimmat ele geçirilmiştir” dedi.

Girdiği 5 iş yerinde çalışan ve müşterilere bıçakla saldırdı; o anlar kamerada Girdiği 5 iş yerinde çalışan ve müşterilere bıçakla saldırdı; o anlar kamerada

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine değinen Akkoyun, “15 Temmuz ruhunu her daim diri tutmak, demokrasimize ve bağımsızlığımıza sahip çıkmak amacıyla Mardin Valiliğimiz, kaymakamlıklarımız ve tüm kurumlarımızla hafta boyunca çeşitli anma etkinlikleri düzenleyeceğiz. Bu vesileyle başta 15 Temmuz hain darbe girişiminde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, kahraman gazilerimize sağlık ve sıhhat diliyorum” diye konuştu.

Son zamanlarda artan yangınların ekili alanlara, tarlalara ve çevreye zarar verirken bazen de telafisi olmayan sonuç ve acılara sebep olabildiğine dikkati çeken Akkoyun, tarım faaliyetleri sırasında anız yakmanın toprağın verimliliğini azaltarak ekosisteme ve insan sağlığına ciddi zararlar verdiğini vurguladı. Akkoyun, çiftçilere anız yakmamaları ve bu konuda daha bilinçli hareket etmeleri konusunda uyarılarda bulundu.

Kaynak: DHA