banner109

Manisa’da bir mahalle karantina altına alındı

Manisa’nın Akhisar ilçesine bağlı kırsal Arabacıbozköy Mahallesi covid-19 pandemi tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

Manisa’da bir mahalle karantina altına alındı

Haber/ Arif ARI

Akhisar İlçe Kaymakamlığı, Akhisar ilçesindeki Arabacıbozköy Mahallesi, yeni tip covid-19 tedbirleri kapsamında karantinaya alındığını bildirdi.

Akhisar Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, Arabacıbozköy Mahallesi 26 Ocak Salı günü saat 17.00’den itibaren karantina altına alındığı belirtildi. Kaymakamlığın açıklamasında Arabacıbozköy Mahallesi’nde çok sayıda covid-19 temaslı kişinin de bulunduğu ifade edildi. Salgının dahada yayılmasının önlenmesi maksadıyla mahallenin karantina altına alındığı bildirildi. Mahalleye 14 gün giriş çıkışlar yasaklandı. Evden ancak zorunlu hallerde muhtarlık ve jandarmaya haber verilerek çıkabilecek. Mahallede fırın ve bakallar açık olacak ancak içeriye girilmeyecek. Tarlaya çalışmak için gidecekler, muhtar ve jandarmadan izin alarak gidecekler ancak maskeli olacaklar toplu çalışma olmayacak. Süt sağım maskeli ve eldiven takılarak yapılacak. Süt kapları kapalı ve temiz olacak, süt satın alıcıları maskeli ve mesafeye dikkat ederek alacaklar ve parayı alışverişi yapmadan uzaklaşacaklar. Mahalleye sadece bakkala gıda getiren toptancılar girebilecek. İlaç alımını vefa grubu yapacak.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 12:40
YORUM EKLE

banner97

banner96