Akyüz: Gayrimenkul yatırımları için en uygun zaman

Manisa’da, TÜİK verilerine göre; 2021 Ocak ayında 1194 konut satıldı. Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı ve Manisa Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Bahattin Akyüz, şuan gayrimenkul yatırımları için en uygun zamanın olduğunu belirtti.

Akyüz: Gayrimenkul yatırımları için en uygun zaman

Akyüz, “Piyasa durgun. Fakat nakit parası olup da ev almak isteyene en güzel yatırım gayrimenkul yatırımıdır. Bunların yanı sıra ev, arsa, iş yeri almak isteyenler içinde en güzel yatırım yapma zamanı şu an” diye konuştu.

"Konut alım satımlarının bir hayli düştü"

Konut kredisiyle ev almanın şu an için mümkün olamayacağını belirten Başkan Akyüz, “Son zamanlarda konut alım satımlarının bir hayli düştüğünü söyleyebiliriz. Bu banka faizlerinin yüksek oluşundan kaynaklanıyor. Şu anda konut kredisiyle ev almak isteyenler biraz çekimser davranıyor. Çünkü ödeme şartları uygun olmaması ödeme rakamlarının çok yüksek oluşundan dolayı geri duruyor. Ayrıca burada döviz, borsa ve altın şu anda tamamen dip yaptı. Birikimini al ve döviz yapanların bozdurup da ev alması mümkün değil. Çünkü zarar ediyor. Şu anda konut satışları tamamen durdu diyebilirim. Sadece nakit olarak alışverişler olduğunu söyleyebilirim. Her zaman söylediğimiz gibi eğer faizler düşerse konut fiyatları yükselir, faizler yükselirse konut fiyatları düşer diye söylemlerimiz var. Şu anda konut fiyatları geri geliyor. Geri geldi gelmek zorunda. Çünkü ihtiyacı olan kişiler satamadığı zaman mutlaka geri geliyor” dedi.

YORUM EKLE

banner97

banner96