banner112
banner111

Yakın'da imza günleri

Salihli'de doğup büyüyen eğitimci ve tıbbi teknolog Hatice Tatlı'nın mesleki ve siyaset yaşamındaki anılarını derlediği kitabı "50 Yılın Sancısı" Varyant Yayınları'ndan yayımlandı.

Yakın'da imza günleri

Haber/ Saadet Erciyas

Tatlı 18 Eylül 2021 günü kitabını Yakın Kitabevi'nde düzenlenen imza gününde okurları ve dostları için imzaladı. Hatice Tatlı, "Uzun yıllardır hayalim olan mesleki ve siyasî anılarımı bir buçuk yıllık uğraş sonucu yazdım. Son 50 yılda ülkemizde ve dünyada yaşananları, çekilen sancıları, acıları, sürgünleri elbette kendi yaşadıklarımı yazdım bu kitapta. Eminim ki kitabı okurken pek çoğunuz ya kendi adınızı veya içinde bulunduğunuz, yaşadığınız bir olayı bulacaksınız" dedi.

Kırımlı'nın yeni kitabı: Hiçliğin Ötesi

Yazar, şair Mehmet Sadık Kırımlı, Delice Yayınları'ndan çıkan "Hiçliğin Ötesi" adlı şiir kitabını okurları için imzaladı. 25 Eylül 2021 Cumartesi günü Yakın Kitabevi'nde yapılan imza gününde okurlarıyla buluşan Kırımlı'nın daha önce yayımlanmış "Gün Kesiği", "Ağacına Küsen Yaprak", "Aşk Da Yorulur", "Sebepsiz Sevinçler" ve "Aşk Kapısı" adında kitapları bulunuyor. Mehmet Sadık Kırımlı şiir kitabında, uzakların ağzından yazılmış şiirler ile kaybettiğimiz ve unutursak bir daha geri gelmeyecek olanları hatırlatıyor. "Irmakla denizin kesiştiği yerdeyim/ okyanus geçiyor içimden/ düşünü kurduğum güzel akşamların/ ağzıyım beni hep öyle hatırlayın" diye sesleniyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2021, 14:36
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100