banner112

Süper ikili Jazz Virtuoso Duo'dan konser

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı'nın (İKSEV), İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlediği 26. İzmir Avrupa Caz Festivali, Jazz Virtuoso Duo'yu ağırladı.

Süper ikili Jazz Virtuoso Duo'dan konser

İzmir İtalya Konsolosluğu işbirliği ile gerçekleşen konserde saksafon sanatçısı Gianni Oddi ve piyanist Alessandro Bonanno'dan oluşan Jazz Virtuoso Duo, sahnede fırtına gibi esti. 90 dakika olarak anons edilen konser, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM) Küçük Salonu tamamen dolduran dinleyicilerin sanatçıları, sanatçıların kendilerini coşkuyla alkışlayan dinleyicilerini bırakamaması nedeniyle 135 dakika sürdü. Oddi ve Bonanno, Aşık Veysel'in Kara Toprak ve hemen arkasına bağladıkları sevilen Sinop türküsü Ben Giderim Batum'a ile gönülleri fethetti. Tenor ve soprano saksafonda Gianni Oddi ve piyanoda Alessandro Bonanno gerçek birer virtüöz olduklarını kanıtladı. Konseri İKSEV Yönetim Kurulu Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper, Festival Danışmanı Francesco Martinelli ve diğer konuklarla birlikte izledi.

7 Mart'ta İrina Sarbu ve grubu sahne alacak

26. İzmir Avrupa Caz Festivali'nin üçüncü konserini 7 Mart Perşembe akşamı olağanüstü bir vokal olarak tanınan İrina Sarbu ve grubu verecek. AASSM Küçük Salon'daki konser saat 20.00'de başlayacak. Sahnede sesiyle devleşen Irina Sarbu, arkadaşları Puiu Pascu (piyano), Ciprian Parghel (kontrbas) ve Tudor Parghel (davul) ile eşsiz ve orijinal yorumlarıyla 15 yıllık ortak deneyimlerini dinleyenlerine sunacak. İstanbul Dimitrie Cantemir Romen Kültür Merkezi işbirliği ile sahneye gelecek Irina Sarbu Band, caz, etnik caz, samba, bossa nova, Arjantin tango, Rumen müziği, Fransız müziği ve folklor gibi müzik türlerinden oluşan geniş repertuarlarından özel bir seçkiyi 26. İzmir Avrupa Caz Festivali dinleyicilerine sunacak. Az sayıda kalan İrina Sarbu Band biletlerini Biletix'den almak mümkün.

YORUM EKLE

banner97

banner96