'Kuvayi Milliye Kadınları' hem ağlattı hem coşturdu

Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümünde, İşsizlik ve Pahalılıkla Savaş Derneği (İPSD) Kadın Tiyatro Topluluğu Karşıyaka Belediyesi Çarşı Kültür Merkezi’nde “Kuvayi Milliye Kadınları” adlı oyunu sergiledi. Ücretsiz olarak izlenen oyunun yönetmenliğini Sevinç Öztürk canlı müziklerini ise Deniz Polat'ın yaptığı oyun salonu dolduran vatandaşları hem duygulandırdı hem de coşturdu.

'Kuvayi Milliye Kadınları' hem ağlattı hem coşturdu

İşsizlik ve Pahalılıkla Savaş Derneği Başkanı Nesibe Gençer, “Günbegün artan hayat pahalılığında, işsizlikten kırıldığımız bu günlerde, tiyatro kültürümüzün devam etmesini diliyoruz. Bu nedenle oyunumuzu günün anlam ve önemine ithafen ücretsiz olarak vatandaşlarımla buluşturduk” dedi.

BUGÜNE ATIFTA BULUNDU
Kahraman kadın 'kuvvacı' karakterlerin canlandırıldığı oyunun konusuyla ilgili de bilgi veren Gençer, “Oyunumuzun oyuncu kadrosunda İPSD’li öğretim üyesi, öğretmen, doktor, işçi, öğrenci gençler karşılıksız olarak rol aldı ve halkın sanatçısı Sevinç Öztürk’ün yönetmenliğinde adeta profesyonel bir oyun sergilediler. Yine hiçbir karşılık beklemeden oyunumuzun canlı müziklerini güçlü sesi ve sazı eşliğinde üstlenen sevgili Deniz Polat, gösteriyi bir müzik şöleni haline getirdi. Kurtuluş Savaşı’mızın kazanımlarının yok edildiği günümüz Türkiye’sine önemli göndermelerin yapıldığı oyunumuz, tüm salonun ayakta coşkulu alkışları ve İzmir Marşı eşliğinde sonlandı” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gürbüz Usta
Gürbüz Usta - 4 hafta Önce

Gerçekten de çok duygulandım. Bağımsızlık, Cumhuriyet Kolay kazanılmadı.. Laiklik, Cumhuriyetin teminatıdır.

SIRADAKİ HABER

banner101

banner100