İzmir Kukla Günleri başlıyor

Fransız kukla tiyatrosu topluluğu Drolatic Industry'nin "Sapiens" isimli oyunu İzmirli sanatseverlerle buluşacak.

İzmir Kukla Günleri başlıyor

Fransız kukla tiyatrosu topluluğu Drolatic Industry'nin "Sapiens" isimli oyunu İzmirli sanatseverlerle buluşacak. Fransız kukla tiyatrosu topluluğu "Drolatic Industry"in insanlık tarihinin en çok sorulan soruları üzerine kurdukları "Sapiens" isimli oyunu İzmirli sanatseverlerle buluşacak.

12. İzmir Uluslararası Kukla Günleri, Fransa'nın ünlü "Drolatic Industry" kukla tiyatrosu topluluğunu ağırlayacak. Dünyanın pek çok ülkesinde sahne alan topluluk, 2 Mart saat 20.00'de Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Sanat  Sarayı'nda sahne alacak. Fransız kukla tiyatrosu topluluğu "Drolatic Industry"in insanlık tarihinin en çok sorulan soruları üzerine kurdukları "Sapiens" isimli oyunu İzmirli sanatseverlerle buluşacak. Dünyanın pek çok ülkesinde sahne alan topluluk, 2 Mart saat 20.00'de Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Sarayı'nda sahne alacak.

"Nereden geliyoruz, kimiz ve nereye gidiyoruz" gibi insanlık tarihinin en çok sorulan soruları üzerine kurulan "Sapiens" isimli oyunlarını İzmirlilerin beğenisine sunacak topluluk, izleyicilerin evrendeki yerini ve diğer canlı türlerine karşı davranışlarını sorgulamaya hazırlanıyor.

Mask tiyatrosu ve kuklanın teknik buluşmasıyla ortaya çıkan oyun, sanatsal doyuruculuğu kadar zihinlerden silinmeyecek felsefi sorgulamalarıyla da izleyicileri yolculuğa çıkaracak.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2018, 16:09
YORUM EKLE