banner135

İçişleri Bakanlığı’ndan uyarı geldi, Düzyatan anlaşmasını feshetti

Marka yüzü olmak için Blue World City ile anlaşan Engin Altan Düzyatan’a, İçişleri Bakanlığı’ndan firmanın Pakistan’da yasadışı olduğu yönünde uyarı gitti.

İçişleri Bakanlığı’ndan uyarı geldi, Düzyatan anlaşmasını feshetti

Marka yüzü olmak için Blue World City ile anlaşan Engin Altan Düzyatan’a, İçişleri Bakanlığı’ndan firmanın Pakistan’da yasadışı olduğu yönünde uyarı gitti. Düzyatan, uyarının ardından anlaşmasını feshetti.

TRT1’de yayımlanan “Diriliş Ertuğrul”un başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan, Pakistan’da bir marka ile geçtiğimiz haftalarda anlaşarak işbirliği gerçekleştirmişti. Düzyatan, Pakistanlı Blue World City şirketiyle el sıkışarak projelerin marka yüzü oldu.

Dünya’dan Kerim Ülker’in haberine göre, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı, Blue World City’nin Pakistan’da yasadışı yollarla faaliyet gösterdiğini ve Rawalpindi Eyaleti Kalkınma Otoritesi’nin (Rawalpindi Development Authority) halihazırda buna karşı yasal işlem başlattığını belirleyerek Düzyatan’ı bilgilendirildi. Pakistan medyasında yer alan bilgilere göre Engin Altan Düzyatan, İçişleri Bakanlığı’ndan gelen raporların ardından Blue World City ile yaptığı anlaşmadan çekildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100