Genç yetenekten ilk sergi

23 yaşındaki Recep Uzundağ, ilk kişisel sergisini açtı. Kemeraltı'nda Yolo kafede açılan sergiye bir çok sanatsever katıldı.

Genç yetenekten ilk sergi

HABER/ Gökçe ADAR

23 yaşındaki Recep Uzundağ, ilk kişisel sergisini açtı. Kemeraltı'nda Yolo kafede açılan sergiye bir çok sanatsever katıldı. Recep Uzundağ, açtığı ilk kişisel serginin kendisi için mutluluk verici olduğunu söyleyerek,“Ortaokul 8'inci sınıftan beri sergi açma gibi bir hayalim vardı. Bu hayalimi şuan gerçekleştirdiğim için çok mutluyum”dedi. Uzundağ, tuvallerine duygularını yansıtığını belirterek, şöyle devam etti: “2017 yılından beri sergim için hazırlanıyorum. Yaptığım resimlerde kendi iç dünyamı yansıtmaya çalışıyorum. Anlatmak istediklerimi tuvallerime aktarıyorum. Farklı kavramlar ele alıyorum. Örneğin, merdivenleri yalnızlık olarak değerlendiriyorum ve öyle tuvallere aktarıyorum.”

Yolo kafenin sahibi Cem Ceylan ise genç yeteneklere fırsat gelmeleri kendilerini mutlu ettiğini belirterek, “Biz, Kemeraltı'nda Yolo kafede 5 yıldır hem damaklara hem de ruhlara hitap etmek istiyoruz. Damaklara kendi yaptığımız reçeteler ile ruhlara da bu güzel eserler ile bu güzel sanatçıların sergileri ile beslemek istiyoruz. İzmir'de sanat evlerinin ve galerilerinin çok az olduğunu farkettik. Bu eksikliği içerisinde de bu 230 yıllık binanın üst katını sanata ayırdık. Hem hocalara,akademisyenlere hem de genç sanatçalara yol açmaya çalışıyoruz”

YORUM EKLE