banner112

Folkart Academy'den yıl sonu gösterisi

İZMİR'deki Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda düzenlenen Folkart Academy Yıl Sonu Gösterisi ve Mezuniyet Töreni'nde, bale, çağdaş dans, polifonik koro, halk oyunları ve salon dansları eğitimi alan öğrenciler, davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Folkart Academy'den yıl sonu gösterisi

İZMİR'deki Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda düzenlenen Folkart Academy Yıl Sonu Gösterisi ve Mezuniyet Töreni'nde, bale, çağdaş dans, polifonik koro, halk oyunları ve salon dansları eğitimi alan öğrenciler, davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Folkart bünyesinde geçen yıl tiyatro atölyesi ile eğitim hayatına adım atan Folkart Academy'de bu yıl yeni alanlarda da eğitimler verildi. Tiyatro Atölyesi'nin yanı sıra Sosyal Latin Dansları Atölyesi, Halk Oyunları Atölyesi ve Bale Eğitimi Atölyesi'nde eğitimler verildi. Salsa, bachata, zeybek, bale, modern bale eğitimlerinden farklı olarak, polifonik koro da kuruldu. Tiyatro eğitimi alan 300 öğrenci haricinde diğer dallarda eğitimlerini tamamlayan öğrenciler, Folkart Academy Yıl Sonu Gösterisi ve Mezuniyet Töreni'nde hünerlerini sergiledi. 300 öğrencinin sergilediği performans izleyicilerden tam not aldı.

300 KİŞİLİK GÖSTERİ


Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'ndaki gösteriler Murat Kodallı yönetimindeki orkestranın müzik şovu ile başladı. Gecenin sunuculuğunu Ziya Kürküt yaptı. Klasik bale eğitimi alan 6-9 yaş ve 10-14 yaşındaki çocuk balerin ve baletler gösterileriyle davetlileri adeta büyüledi. Öğrenciler, Uyuyan Güzel ve Kuğu Gölü eserlerini sahneledi. Ayrıca İspanyol Dansı ve Çingene Dansı da izleyenlerden tam not aldı. Salon danslarında ise bacahata ve salsa gösterisi izleyenleri coşturdu. Folklor alanında ise Harmandalı Zeybeği izleyenlerden yoğun alkış aldı. Folkart Academy bünyesinde eğitim alan 100 kişilik Polifonik Koro ise birbirinden güzel şarkıları seslendirdi. Polifonik koroya çağdaş dans eğitimi alan öğrenciler, dans gösterileri ile eşlik etti. Öğrenciler gecede sertifikalarını da aldı. Gösterilerin sonunda tüm Folkart Academy öğrencileri sahnede Lüküs Hayat isimli şarkıyı söyledi.

"SANATA DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK"


Gecede bir konuşma yapan Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, kültür ve sanata olan desteklerinin devam edeceğini belirtti. Folkart Academy'de eğitim alan öğrencileri tebrik eden Sancak, gösteriyi izlemeye gelen öğrenci aileleri ve davetlilere teşekkür etti.

Folkart Academy Proje Koordinatörü Volkan Severcan ise, 2017 yılının ilkbaharında başlayan Folkart Academy çalışmaları kapsamında bugüne kadar 50 bin kişinin başvuruda bulunduğunu belirterek, İzmir'de sanata gönül veren bir kent olduğunu bir kez daha gösterdiğini dile getirdi. 2018 yılının Bahar Dönemi'nde 600'ü aşkın öğrenciye eğitim verdiklerini kaydeden Severcan, Folkart Academy'de eğitimlerin devam edeceğini, yeni kurs programlarının açıklanacağını bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 14:41
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100