Fikret Muallâ sergisi Folkart Gallery’de

Folkart Gallery, 15'inci sergisine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. “Yalnız ve Yaralı Bir Hayat: Fikret Muallâ” sergisi, 28 Şubat 2020’de Folkart Gallery’de açılacak.

Fikret Muallâ sergisi Folkart Gallery’de

Sergide sanatçıya ait mektup, kitap ve kişisel eşyalar; kişisel ve kurumsal koleksiyonlardan derlenen eserleriyle buluşacak. Proje direktörlüğünü Fahri Özdemir’in yaptığı sergi 17 Mayıs tarihine kadar ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. Sergi, Pazartesi günleri hariç haftanın altı günü sanatseverlere açık olacak. 

SIRA DIŞI BİR ÖMÜR

Türkiye sanat tarihinde “Paris Ekolü” olarak nitelenen dönemin sıra dışı fırçası Fikret Muallâ; Avni Arbaş, Hakkı Anlı, Albert Bitran, Hale Asaf, Abidin Dino, Nejad Melih Devrim, Remzi Paşa, Mübin Orhon gibi imzalar ile aynı ekolde anılıyor. Bohem, sıra dışı ömrü ile de kayıtlara geçen Fikret Muallâ Saygı, tümü kayıtlı ve sertifikalı 55 özgün çalışması ile sanatseverlerle buluşacak. Sergi için özel olarak 400 sayfalık bir albümde hazırlandı. Sergide Ara Güler’in çektiği Fikret Muallâ Saygı porte fotoğrafları da yer alacak. 

YORUM EKLE

banner97

banner96