banner135

Devlet Tiyatrolarında iki yeni prömiyer

22 Eylül 2020 Salı günü saat 20.00’de Konak Sahnesi’nde prömiyer yapacak olan oyun Yasmina Reza’nın kaleme aldığı, Zeynep Avcı’nın dilimize çevirdiği ve Tayfun Erarslan’ın yönetmenliğini üstlendiği “Vahşet Tanrısı” olacak.

Devlet Tiyatrolarında iki yeni prömiyer

Dekor Tasarımı Murat Gülmez, Kostüm Tasarımı Funda Çebi, Işık Tasarımı Zeki Kayar ve Müzikleri Kerem S. Memişoğlu’na ait olan oyunda Yönetmen Yardımcılığını Zeynep Nutku, oyunun asistanlığını ise Pınar Karadağ üstleniyor. Oyunda başlıca görev alan sanatçılar ise; Özlem Başkaya, Ali Hakan Beşen, Canan Erener Şen ve Mustafa Çolak.

İzmir Devlet Tiyatrosu, pandemi kurallarına uyarak gerçekleştirdiği art arda prömiyerler ile tiyatro severlerle buluşmaya devam edecek.

29 Eylül 2020 Salı Günü Konak Sahnesi’nde sahnelenmesi planlanan; Gökhan Erarslan’ın kaleme aldığı, Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı Ebru Nil Aydın’ın yönetmenliğini üstlendiği “Bir Düş Gibi (Cahide Sonku)” adlı oyun İzmir Devlet Tiyatrosu’nun dördüncü prömiyeri olacaktır. Dekor Tasarımı Hasan Yavuz, Kostüm Tasarımı Z. Yıldız Köse, Işık Tasarımı Osman Uzgören, Müzikleri ise Kemal Günüç’e ait olan oyunun Yönetmen Yardımcılığını Ömer Polat, Asistanlığını ise Ender Şeviker üstlenmektedir. Oyunun başrolünde Güldeniz Türküstün Eltepe yer almaktadır.

Bornova Kültür ve Sanat Merkezi Açık Hava Sahnesi’nde ise Eylül ayı boyunca İzmir Devlet Tiyatrosu projesi olan ve Levent Ulukut’un yönetmenliğini üstlendiği “Yıldızların Altında” adlı müzikal oyun Salı – Perşembe ve Cumartesi günleri seyircisiyle buluşmaya devam edecektir.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2020, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100