Cafer Öz'ün yeni kitabı raflarda

Yazar Cafer Öz'ün 7'nci kitabı olan, 'Milli Mücadele'de Seferihisar - Kundakçı' adlı tarihi romanı, kitap marketlerde yerini aldı.

Cafer Öz'ün yeni kitabı raflarda

Yazar Cafer Öz'ün 7'nci kitabı olan, 'Milli Mücadele'de Seferihisar - Kundakçı' adlı tarihi romanı, kitap marketlerde yerini aldı. Azari, Arkadaşım Şanslı, Mehmet Oğlu Memet, Aşkın Dili, Cennetin Gözyaşları, Üzgünüm Zaman Bitti adlı araştırma, şiir ve romanları yayınlanan Öz'ün son kitabı, 'Milli Mücadele'de Seferihisar - Kundakçı' milli mücadelede Seferihisarlı efelerin verdiği savaşı anlatıyor. Kitabıyla ilgili bilgi veren Öz, bu eserde yazılanların milli mücadele dönemini anlatan onlarca eserin taranmasıyla bir araya getirilen gerçek yaşam öykülerinin romanlaştırılmış hali olduğunu söyledi.

Uzun bir araştırma döneminin ardından Seferihisar ve Urla köylerini tek tek dolaşarak, zaman zaman hayattaki son bilgi dağarcıkları köylüler ile konuşulduğunu ve sözlü tarih bilinciyle hareket edildiğini belirten Öz, kitabın yazılmasında Seferihisar'ın tarihi konusunda ilk bilgileri veren Kundakçı'nın torunu Oktay Tugan'ın desteğinin yadsınamaz olduğunu ifade etti. Öz, bu arada hiçbir yerde görülmemiş, fotoğraflardan oluşan bir arşivin de sahibi olduğunu anlattı.

Seferihisar Belediye Başkanı CHP'li Tunç Soyer ve Dokuz Eylül Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Öğretim Üyesi Dr. Emin Elmacı'nın önsözleriyle başlayan ve yazarın kullandığı dil ile kapağı açanın kolay kolay bırakamadığı kitabın kapağını, ünlü ressam Mustafa Ali Kasap'ın eseri süslüyor. DHA

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2018, 11:12
YORUM EKLE

banner92