2021 Oscar'ına aday gösterilebilecek 10 film

Korona virüs salgını nedeniyle şanslı olan filmler 2020'nin ilk yarısında seyirciyle buluşabildi, ancak pek çok filmin gösterimi ertelendi. Sinema eleştirmenleri 2021 Oscar Ödülleri'nde yarışma ihtimali en yüksek filmleri belirledi.

2021 Oscar'ına aday gösterilebilecek 10 film

Sinema sitesi Indiewire, yılın ilk yarısında gösterime giren ve gelecek yıl nisan ayında yapılacak olan 2021 Oscar Ödülleri'nde yarışma şansı en yüksek filmleri seçti. Pek çok sinema eleştirmeninin görüşlerinden yola çıkarak hazırlanan listede dikkat çeken filmler var. 2021 Oscar adayı olabilecek filmler şöyle:

1 - Crip Camp

Crip Camp, engelli gençlerin bulunduğu bir yaz kampında yaşananlara odaklanıyor. 1970’lerde geçen belgeselde, engelli gençler için düzenlenen bir yaz kampında, onların hayatının tamamen değişmesine neden olacak bir devrimin fitilinin ateşlenmesi ile birlikte yaşanalar gözler önüne seriliyor.

2 - Swallow

Psikolojk gerilim türündeki film, hamile bir kadının hayatına odaklanıyor.

3- Never Rarely Sometimes Always

Autumn ve Skylar, Pennsylvania'nın kırsal kesiminde yaşayan iki genç kızdır. Autumn'ın hayatı, hamile olduğunu öğrenmesi ile altüst olur.

4- The Assistant

Üniversiteden yeni mezun olan Jane, hayallerindeki işte asistan olarak çalışmaya başlar. Onun günü de diğer asistanlar gibi kahve yapup, fotokopi makinesindeki kağıdı değiştirmek, öğle yemeği sipariş etmek, seyahat düzenlemek gibi işlerle uğraşarak geçer.

5 -The Invisible Man

Film, varlıklı ve zeki bir bilim insanıyla sürdürdüğü ilişkisinde fiziksel ve duygusal şiddet görmekte olan Cecilia Kass'ın çevresinde örülüyor. Kontrolcü ve baskıcı olan erkek arkadaşına daha fazla dayanamayan Cecilia gecenin bir yarısı kaçmanın bir yolunu bulur ve yaşadığı kabustan olabildiğince uzaklaşmaya karar verir. Ama her şey beklediği gibi gitmez.

6- Emma

Jane Austen uyarlaması olan filmdeki baş karakter Emma Woodhouse, varlıklı bir aileden gelen, zeki, güçlü, şaşırtıcı biridir ve herkeste olduğu gibi onun da kusurları vardır. Hayatının içinde bulunan insanlar onun için bıçak gibi keskin şekilde ikiye ayrılır: Bir tarafta kendi egemenliğinde tuttukları, diğer tarafta özellikle kültür konusunda kendini yakın hissettikleri.

7- First Cow

Girdikleri işte başarılı olmaları, değerli bir ineğe bağlı olan iki adamın hikayesini konu ediyor.

8- The Way Back

Film, eşini ve aile vakfını kaybetmiş bağımlılıkla mücadele eden eski bir basketbol yıldızını merkez alıyor.

9- Saint Frances

Filmde küçük bir kızın bakıcılığını yapan bir kadının hayatına odaklanılıyor. Otuz dört yaşına giren Bridget, sonunda iyi biri ile tanışıp, bir işe girebilmiştir. 6 yaşındaki Frances’e bakıcılık yapan genç kadın, oldukça inatçı olan küçük kız ile anlaşmak için epey çaba sarf eder. Hayatını yoluna koyduğunu düşünen genç kadın, bu sırada hamile olduğunu öğrenir. Üstelik istenmeyen bu hamilelik, beklenmeyen bir komplikasyona neden olur.

10- Spaceship Earth

1991 yılında sekiz vizyoner, Biosphere 2 adında Dünya ekosisteminin bir benzerini oluşturur. Kendi kurdukları bu sistemde 2 yıl boyunca karantina altında kalan 8 kişinin bu deneyi dünya çapında ilgi görür.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER