Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) bankalara gönderdiği yeni talimatlarla kredi kartı limitlerinin düşürüleceği iddia edildi. Peki, bu iddialar doğru mu? İşte detaylar...

Kredi Kartı Kullanıcıları İçin Şok Karar

Kredi kartları, ödeme kolaylığı sağladığı için birçok kişinin hayatını kolaylaştırıyor. Ancak ülkemizde kredi kartı kullanımı artarken, borçlar da aynı oranda yükseliyor. Kredi kartı limitlerinin aylık gelirin 15 katına kadar çıkması, ödenemeyen borçları da artırdı.

TCMB Faiz Oranlarını Değiştirmedi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında faiz oranlarını sabit tutma kararı aldı. Aynı zamanda kredi kartı faiz oranlarında da değişiklik yapılmadı. Ancak, bayram öncesinde çıkan "kredi kartı limitleri düşürülecek" haberleri milyonlarca kullanıcıyı endişelendirdi.

Gabar'da yaralan işçiden acı haber Gabar'da yaralan işçiden acı haber

Limitler Düşecek mi?

BDDK'nın bankalara gönderdiği talimatlara göre, kredi kartı limitlerinin müşterilerin aylık gelirlerinin 4 ile 8 katı arasına çekileceği iddia ediliyor. Bu yeni düzenlemeyle birlikte bankaların, limit değişikliklerini 1 Temmuz itibarıyla uygulamaya koyması bekleniyor. Ancak bu konuda resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

Kaynak: haber merkezi