İstiridye Kabukları Uzun Yaşamın Anahtarı Olabilir mi? Yeni Keşifler Ortaya Çıkarıyor İstiridye Kabukları Uzun Yaşamın Anahtarı Olabilir mi? Yeni Keşifler Ortaya Çıkarıyor

OFM Antalya Hastanesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen seminere Kazakistan Cumhuriyeti Antalya Başkonsolosu Kuat Kanafayev, Kırgızistan Cumhuriyeti Antalya Başkonsolosu Rustam Koshonov, OFM Antalya Hastanesi Başhekimi Dr. Cem Mutlu, OFM Antalya Hastanesi Dış İlişkiler Koordinatörü Hakan Engin, Kazakistan ve Kırgızistanlı vatandaşlar katıldı.

Antalya'da yaşayan Kırgızistan ve Kazakistanlı vatandaşların ilgiyle takip ettiği seminer, genel sağlık sorunlarından annelik ve aşılama konularına kadar geniş bir yelpazede bilgiler sunarak katılımcılara deneyim yaşattı. Seminerde ayrıca, psikolojik danışmanlık hizmetleri ve sağlık sigortaları gibi önemli konular ele alındı. Uzman konuşmacılar, farklı kültürler arasında sağlıklı iletişimi teşvik etmeyi amaçlayan bu etkinlikte, katılımcıların sorularını yanıtlandı.

AMAÇ, SAĞLIK TURİZMİ FARKINDALIĞINI ARTIRMAK

OFM Antalya Hastanesi Başhekimi Dr. Cem Mutlu, "Hastane olarak, sağlık turizmi konusundaki farkındalığı artırmayı ve bu alanda Türkiye'nin önde gelen sağlık merkezlerinden biri olmayı hedefliyoruz. Düzenlediğimiz seminerle birlikte, sadece hastalarımıza değil, aynı zamanda yerel ve uluslararası topluluğumuza da sağlık konularında bilgi sunarak katkı sağlamak istiyoruz. Bu tür etkinliklerle hem kendi hizmet kalitemizi hem de Türkiye'nin sağlık turizmi potansiyelini ön plana çıkarmayı amaçlıyoruz" dedi.

UZMAN KONUŞMACILARDAN YARARLI BİLGİLER

Hastanenin Dış İlişkiler Müdürü Hakan Engin ise genel sağlık sorunları ve çözümler, annelik ve aşılama, psikolojik danışmanlık gibi konuları içeren seminerlerin Antalya'da yaşayan yerleşik yabancılara önemli katkılar sağladığını, bu kapsamda gerçekleştirilecek yararlı seminerlere önümüzdeki günlerde devam edeceklerini söyledi.

Kazakistan ve Kırgızistan başkonsolosluklarına iş birliklerinden dolayı teşekkür eden Engin, “Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanımız Op. Dr. Sezin Kapulu ve Dahiliye Uzmanımız Dr. Sakina Gahramanova gerçekleştirdiğimiz seminerde katılımcılarımıza çok yararlı bilgiler aktardı.  Önümüzdeki günlerde anne ve bebek sağlığına ilişkin aktaracağımız güncel bilgiler, özellikle anne adayları ve yeni annelere önemli katkılar sağlayacaktır" diye konuştu.

Kaynak: DHA