Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Devlet ve bağlı kurumlarda istihdam edilen işçilere verilen ilave tediye ödemelerinin birinci taksiti bugün itibarıyla hesaplara aktarılmaya başlandı.

Kamu işçilerine ek ödemeler başladı

Devlet ve bağlı kurumlarda çalışan işçilere ilave tediye ödemelerinin yapılmasına ilişkin tarihler, 6772 sayılı Kanun kapsamında Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenmişti. Bu kapsamda, ilave tediye ödemelerinin ilk bölümü, bugün itibarıyla işçilerin hesaplarına yatırılmaya başlandı.

Avrupa Parlamentosu Gazze'de "acil ve kalıcı ateşkes" çağrısı yaptı Avrupa Parlamentosu Gazze'de "acil ve kalıcı ateşkes" çağrısı yaptı

İkinci Taksit Nisan Ayında

2024 yılında kamu işçilerine verilecek ilave tediye ödemelerinin birinci taksiti bugün itibarıyla yatırılmaya başlanırken, ikinci taksitin ödeme tarihi ise 5 Nisan olarak belirlendi.

Bakanın Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete kararına göre devlet ve bağlı kurumlarda çalışan işçilerimizin ilave tediye ödemelerinin birinci taksiti bugün itibarıyla hesaplara yatırılmaya başlandı" ifadelerini kullandı.

Kamu işçileri arasında merakla beklenen ilave tediye ödemelerinin başlamasıyla birlikte, çalışanların maddi beklentileri karşılanmaya başlayacak.

Kaynak: DHA