Zonguldak açıklarında 19 Kasım'da fırtına sebebiyle batan "Kafkametler" adlı kuru yük gemisinin kayıp 7 kişilik mürettebatını bulma çalışmaları 12. gününe girdi. Ereğli Limanı'ndan çıktıktan sonra mendireğe çarparak batan gemideki kayıp personel için gece boyunca karadan tarama faaliyetleri gerçekleştirildi.

Koordineli Çalışma: Sahil Güvenlik ve Kıyı Emniyeti Ekipleri Seferber

Sahil Güvenlik, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, AFAD ve diğer ekipler, kayıp mürettebatı arama çalışmalarını koordineli bir şekilde sürdürüyor. Deniz Üs Komutanlığı personeli, botlarla liman içinde kıyı kesimlerini tararken, sahil güvenlik ekipleri hem liman içinde hem de dışında geniş kapsamlı arama faaliyetlerini sürdürüyor.

TCG Akın Gemisi de Katılıyor

Arama çalışmalarına, TCG Akın arama ve kurtarma gemisi de katılıyor. Ekipler, hem karadan hem de denizden en etkili şekilde arama yapabilmek için çaba harcıyor.

Fenerbahçe kupaya veda etti Fenerbahçe kupaya veda etti

Facianın Ardındaki Hikaye

Rusya'dan İzmir Aliağa Limanı'na yük taşıyan Türk bayraklı "Kafkametler" adlı gemi, 19 Kasım'da Karadeniz'de etkili olan fırtına nedeniyle Ereğli Limanı'ndan çıktığı sırada askeri bölgedeki mendireğe çarparak battı. Ekiplerin yaptığı çalışmalar sonucunda gemideki 12 kişilik Türk mürettebatın 5'inin cansız bedenine ulaşıldı.

Kaynak: AA