İstanbul'da Baraj Doluluk Oranları Düşüşte: 21 Haziran İSKİ Verileri Açıklandı İstanbul'da Baraj Doluluk Oranları Düşüşte: 21 Haziran İSKİ Verileri Açıklandı

İşsizlik maaşı ödemeleri Haziran ayının gelmesiyle sorgulanmaya başladı. İşsizlik ödeneğinden faydalanan vatandaşlar, ödemelerin hesaplarına ne zaman yatacağını merak ediyor. Peki, işsizlik maaşı ne zaman, hangi gün yatar? İşte İŞKUR'un işsizlik maaşı ödeme takvimi...

İşsizlik Maaşı Ödemeleri Ne Zaman?

İŞKUR tarafından yapılan açıklamaya göre, işsizlik ödeneği başvuruları izleyen ayın sonuna kadar sonuçlandırılmaktadır. İşsizlik ödeneği, her ayın beşinde işsizin kendisine ödenir. Ancak, ödeme tarihini öne çekmeye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı yetkilidir.

Sigortalı işsizlere ödemeler, Kuruma bildirdikleri Banka Hesap numaraları (IBAN) aracılığıyla yapılmaktadır. Hesap numaralarının eksik veya hatalı bildirilmesi durumunda ise ödemeler en yakın PTTBank aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

İşsizlik Maaşı Kaç Ay Alınır?

Hizmet akdinin feshinden önceki son üç yıl içinde;

  • 600 gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 180 gün,
  • 900 gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 240 gün,
  • 1080 gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 300 gün süre ile işsizlik ödeneği verilmektedir.

En Son Haberler

  • Gelinim Mutfakta Puan Durumu 5 Haziran 2024: Sezon finali 3. gün! Gelinim Mutfakta bugün kim 1. oldu, çeyrek altını kim aldı?
  • BİLSEM Bireysel Değerlendirme (Mülakat) Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? BİLSEM kayıtları 2024 ne zaman yapılacak?
  • 500 TL'lik Banknot Çıktı mı, Çıkacak mı? Merkez Bankası Başkanı'ndan kritik açıklama geldi!
Kaynak: haber merkezi