MHP lideri Bahçeli'den sürpriz basın toplantısı MHP lideri Bahçeli'den sürpriz basın toplantısı

Ankara'da Mansur Yavaş ile gerçekleşen buluşmanın ardından, CHP'nin eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yapacağı görüşmeye ilişkin tartışmalar devam ediyor. Konuyla ilgili olarak CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'ndan üç farklı açıklama geldi.

İlk Açıklama: Özgür Özel

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, konuya dair yaptığı açıklamada, "CHP’de kim kimle iletişim kuruyorsa, sohbet ediyorsa bu partinin yararına bir iştir. Mansur Bey de bu akşamki yemekle ilgili bilgi verdi. Ben de memnuniyetimi ilettim, Ekrem Bey’in de açıklamasını takip ettim. Önümüzdeki haftalarda olacak bir yemek" dedi.

Ek Açıklama: Kemal Kılıçdaroğlu

Kılıçdaroğlu ise İstanbul'da basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, İmamoğlu ile yapacakları görüşmeye ilişkin net bir tarih vermedi. "Onu bilmiyorum arkadaşlar. Talep olursa elbette görüşürüz yani. Bizim partili arkadaşlarımız. Yabancı birisi değil, başka birisi değil. Oturacağız, konuşacağız" diyerek görüşmeye yönelik esnek bir yaklaşım sergiledi. Kılıçdaroğlu, “İmamoğlu randevu aldığını söyledi, yarın görüşmeniz bekleniyor” sorusunu ise “Onların hepsi asparagas. Böyle bir şey yok. Böyle bir olay olduğunda Sayın Başkan arar geleceği günü belirtir. Ona göre önceden konuşuruz. Benim programımın, onun programının uygun olması lazım. O çerçevede oturup konuşuruz. Yemeğimizi de yeriz. Bayramlaştık” ifadeleri ile yanıtladı.

Son Açıklama: Ekrem İmamoğlu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Sayın önceki dönem Genel Başkanımızla Kurban Bayramı’nda kendisini arayarak bayramlaştık. ‘Ben artık Ankara’ya da geliyorum. Muhtemelen daha sık geleceğim. Türkiye Belediyeler Birliği görevinden ötürü ve geldiğimiz bu esnada olabilirse bir yemekte sohbet etmeyi arzu ederim’ dedim kendisine. O da ‘Memnuniyetle’ dedi. Ama net olarak şu tarih bu tarih yok. Bu hafta müsait olur muyuz bilmiyorum. Yani olursam zaten ararım. Haftaya da olabilir. Bir sonraki hafta da olabilir. Kendisiyle telefonda konuşur, karar verir, sizlere de haber vermeden yemeğimizi yer, sohbet ederiz" şeklinde konuştu.

Editör: Utku Çelik