HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile Yeşil Sol Parti Eş Sözcüleri Çiğdem Kılıçgün ve İbrahim Akın bugün (25 Mayıs Perşembe) saat 13:30’da HDP Genel Merkezi’nde ortak bir basın toplantısı düzenleyecek.

Toplantıda, 14 Mayıs seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunacak olan partiler, ikinci tur seçimlerindeki tutumlarını paylaşacaklar.

Kulislerde dönen iddialara göre, partilerin Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vereceği aktarılırken, belediyelerdeki kayyum atamaları konusunda tartışmalar olduğu öne sürüldü.

Kılıçdaroğlu - Özdağ protokolü

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında dün Ankara’da bir görüşme gerçekleştirilmişti. Görüşmenin ardından iki lider ortak bir basın toplantısı düzenlemiş ve ikinci tur seçimlerinde işbirliği yapacaklarını açıklamışlardı. Özdağ, “Zafer Partisi olarak Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayını destekleyeceğiz” demişti. Kılıçdaroğlu ise “Türkiye için karar ver” sloganını vurgulayarak, “Vatanını seven sandığa gelsin” çağrısı yapmıştı.

Editör: Kazim Bozkurt