14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine Türkiye yoğun bir şekilde odaklanırken, Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz günlerde Meclis'te ziyaret ettiği HDP'nin adaylık konusunda kararını verdiği iddia edildi.

Ankara kulislerindeki son bilgilere göre, HDP aday çıkarmayacak ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyecek.

Partinin kararı bugün Ankara'da düzenlenecek bir basın toplantısıyla açıklanacak.

Seçimlere sayılı günler kala, ittifak çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

CHP’de yeni MYK dönemi: İzmir'den kim var? CHP’de yeni MYK dönemi: İzmir'den kim var?

Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde, TBMM'de HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile bir saat süren bir görüşme gerçekleştirmişti.

Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, görüşmenin olumlu geçtiğini belirtirken, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar da "Özgürlük ve adaletle yeni bir başlangıca ihtiyaç var. Türkiye'nin bütün sorunları burada geniş bir mutabakatla çözülebilir. Burada yaptığımız konuşmalarımızı kurullarımıza taşıyıp, ittifak güçlerimizle paylaşacağız. Birkaç gün içinde kapsamlı bir açıklamada bulunacağız" dedi.

Kılıçdaroğlu görüşmesinin ardından HDP'nin ne karar alacağı merak edilirken, Ankara kulislerinde son dakika haberine göre HDP'nin cumhurbaşkanı adaylığı konusunda kararını verdiği belirtiliyor.

Partinin bugün Ankara'da düzenleyeceği bir basın toplantısıyla, herhangi bir aday çıkarmayarak Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vereceği açıklanacak.