Her yıl binlerce kişi, Mekke'ye hac ibadeti yapmak üzere gitmek istemektedir. Peki, Hac ön kayıtları başladı mı? 2024 Hac ön kayıtları ne zaman başlayacak? İşte detaylar:

2023 Vakıfbank emekli maaş promosyonu kaç TL oldu? 2023 Vakıfbank emekli maaş promosyonu kaç TL oldu?

Hac ön kayıtları başladı mı?

2024 yılında hacca gitmek üzere ilk defa başvuruda bulunacak olan vatandaşlarımız için ön kayıtlar 13 Eylül tarihinde başladı. Bu tarihten itibaren hac ibadetini gerçekleştirmek isteyen herkes, başvurularını yapmaya başlayabilir.

2024 Hac ön kayıtları ne zaman başlayacak?

Daha önce hac kaydı olan ve durumlarında herhangi bir değişiklik yapmak istemeyen kişilerin kayıtları, Başkanlık tarafından otomatik olarak yenilenecek. Ancak il, adres, iletişim bilgileri veya konaklama tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen vatandaşlarımız, e-Devlet üzerinden veya il-ilçe müftülükleri aracılığıyla güncelleme yapabilirler.

Özel İhtiyaçları Olanların Başvurusu

Engelli, hasta veya yaşlı kişiler, günlük aktivitelerini tek başlarına gerçekleştiremeyecek durumdaysa, hac başvurularını daha önce hiç gitmemiş bir refakatçi ile birlikte yapabilirler.

Hac ön kayıtları nereden yapılıyor?

2024 yılı hac ön kayıtları, geçmiş yıllarda olduğu gibi yine sadece e-Devlet üzerinden yapılmaktadır. İlk defa kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar, öncelikle 450 TL olan kayıt ücretini ödemelidirler. Ardından e-Devlet üzerinden kayıtlarını tamamlayabilirler.

Kaynak: HABER MERKEZİ