Korkuteli'de İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından düğün, nişan, asker eğlencesi gibi etkinliklerde silahla ateş edilmemesi ve can kayıplarının önlenmesi amacı ile Kaymakam Sezgin Üçüncü, Belediye Başkanı Saniye Caran, İlçe Jandarma Komutanı Vedat Kılınç, Emniyet Müdürü İrfan Ağlamaz, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve mahalle muhtarlarının katılımı ile Güvenli Düğün Projesi sunumu yapıldı. Muhtarlar Derneği lokalinde gerçekleşen toplantı öncesi Kaymakam Sezgin Üçüncü ve beraberindeki kamu kurum müdürleri, yeni seçilen muhtarlarla tanıştı.

Toplantıda asayişi sağlamaya yönelik güvenlik tedbirleri, düğün ve asker uğurlamasında silahla ateş edilmesini önlemeye yönelik tedbirler görüşüldü. Kaymakam Sezgin Üçüncü, "Düğünlerde silahla ateş edilmesi bizim üzerinde hassasiyetle durduğumuz konulardan bir tanesi. Sevinçlerinizin hüzne dönüşmesini istemiyorsanız düğün ve diğer eğlencelerde silah kullanmayın. Güvenlik güçlerimiz bu konuda kesinlikle taviz vermiyor. Güvenlikle ilgili konularda muhtarlara önemli görevler düşüyor" dedi.

Su kanalına düşen yavru tilki kurtarıldı Su kanalına düşen yavru tilki kurtarıldı

Düğün yerlerine asılmak üzere muhtarlara hazırlanan afişler dağıtılırken, dolandırıcılık, hırsızlık, orman yangınları gibi genel emniyet ve asayiş konularında da bilgilendirme yapılarak, broşür dağıtıldı. 

Kaynak: DHA