banner112

Vali Köşger açıkladı... İşte girişi yasaklanan ormanlık alanlar

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, geçtiğimiz yıl başarıyla uygulanan ve kentte orman yangınlarının önüne geçen 'giriş yasağı' uygulamasının 1 Haziran'dan itibaren bu yılda uygulanacağını duyurdu.

Vali Köşger açıkladı... İşte girişi yasaklanan ormanlık alanlar

Alınan karar sonrası İzmirliler valilik tarafından belirlenen 26 ormanlık alana giriş yapamayacak. Orman bölge müdürlüğü ekipleri gerekli denetimleri yapacak ve kurallara uymayanlara yasal işlem yapacak.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla orman yangınlarının önüne geçilmesi için giriş yasağı getirilen ormanları liste halinde duyurdu. Açıklamada, "Değerli hemşehrilerim, ciğerlerimizi daha fazla yakmasın diye, giriş yasağı getirdiğimiz ormanları paylaşıyoruz. Lütfen yasaklı alanlara olduğu kadar diğer ormanlarımıza da hep birlikte sahip çıkalım, geleceğe nefes olalım" ifadelerine yer verildi. Vali Köşger'in açıkladığı listede, Çiçekli, Atatürk, Karacadağ, Kavaklıdere, Dikmendağı, Çatalkaya, Başpınar, Uzunkuyu, Parsa, Fındıklıdere ile Çağlan civarı ve ağaçlandırma sahası, Kırkgeçit- Çatalçam, Karadere, Yamanlar-Karagöl, Meryemana, Mehmetler, Korucuk, Nif dağı, Kartal, Doğanbey, Armutlu- Bayramlı yol güzergahı, Kurudere köyü hudutlarındaki tüm ormanlar, Kestane Deresi, Aliağa ilçesi Merkez Ormanları, Pınarcık, Buca-Sarnıç ve Oğlananası ormanları yer aldı.

Sosyal medya hesaplarından giriş yasağı getirilen orman alanlarını açıklayan Vali Köşger'in paylaşımı şu şekilde:

GİRİŞİ YASAK OLAN ORMANLIK ALANLAR İÇİN TIKLAYINIZ
 

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2022, 16:55
YORUM EKLE

banner101

banner100