Tunceli'de operasyon! Sözde hastane ele geçirildi

İçişleri Bakanlığı'nca Tunceli’de 881 personelin katılımıyla “Eren Abluka Sonbahar-Kış-13 Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Celil Mutlu Operasyonu” başlatıldı. Ovacık kırsalında 23 farklı noktada tespit edilen 2 mağara ve 5 sığınak içerisinde PKK terör örgütünün sözde hastanesi de ele geçirildi

Tunceli'de operasyon! Sözde hastane ele geçirildi

PKK terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla Tunceli’de “Eren Abluka Sonbahar Kış-13 (Tunceli-Ovacık-Yoğunçam) Şehit J.Asb.Üçvş. Celil Mutlu” başlatıldı. 

Tunceli İl Jandarma Komutanlığı sevk ve idaresinde gerçekleştirilen operasyonda; Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Polis Özel Harekat (PÖH), Jandarma Komando ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 881 personel 65 operasyonel tim görev alıyor.

Operasyonun başlangıcından bugüne kadar; nokta istihbaratına dayalı olarak icra edilen arazi araması taramasında tespit edilen 23 farklı noktada PKK terör örgütünün 1’i sözde hastane olarak kullandığı tespit edilen 2 adet mağara ve 5 adet sığınak içerisinde;

- (9) adet AK-47 Piyade Tüfeği,
- (730) adet çeşitli çaplarda mühimmat,
- (10) adet roketatar mühimmatı, 
- (18) adet Piyade Tüfeği şarjörü,
- (3) adet EYP yapımında kullanılan telsiz,
- (12) adet EYP yapımında kullanılan pil bloğu,
- (1) adet dürbün, 
- (45) adet ameliyat malzemesi,
- (11) adet ameliyat aleti, 
- (10) adet serum,
- (110) adet enjektör, 
- (200) adet neşter,
- (12) adet ameliyat makası, 
- (4) adet şırınga,
- (90) adet sargı bezi, 
- (4) çift ameliyat eldiveni,
- (2) adet oksijen maskesi,
- (3) adet kar elbisesi
- (400) metre uzunluğunda branda ve çok sayıda örgütsel doküman, yaşam malzemesi ile muhtelif malzeme ele geçirildi. Ele geçirilen malzemeler ile depo, sığınak ve barınaklar imha edilerek kullanılamaz getirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100