banner112

Tunç Soyer: Hastanelerde yığılma var

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, vatandaşlara gönüllü karantina çağrısı yaptı.

Tunç Soyer: Hastanelerde yığılma var

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, korona virüs salgınında tablonun ağırlaştığına dikkat çekerek, tedbirlerin sıklaştırılması gerektiğini vurguladı. Soyer, vatandaşlara gönüllü karantina çağrısı yaparak, “Hastanelerde yığılma var. İzmir’de özellikle önümüzdeki günlerde tedbirleri daha da sıkılaştırmak mecburiyetindeyiz" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Kasım ayı dördüncü birleşimi Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde yapıldı.

Toplantıda konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, korona virüsü salgınına dikkat çekti. Soyer, tüm Türkiye'de olduğu gibi İzmir'de de virüsün ciddi bir tırmanış içerisinde olduğunu vurguladı.

“Önümüzdeki günler çok kritik”

İzmir'de özellikle deprem sırasında yaşananlar nedeniyle önlemlere çok fazla dikkat edilemediğine değinen Soyer, “Bu süreç salgının yayılım hızını arttırdı. Aynı zamanda Türkiye genelinde de çok ciddi bir artış var. Önümüzdeki günler çok kritik” ifadelerini kullandı.

“Tedbirleri sıkılaştırmak mecburiyetindeyiz”

Okullarda ara tatilin başladığını hatırlatan Soyer, şu ifadeleri kullandı;

*Ailelere rica ediyorum, bunu bir tatil olarak görmesinler ve zorunlu olmadıkça çocuklarını evden dışarı bırakmasınlar. Genel olarak da zorunlu olmadıkça evden çıkılmasın ve gönüllü bir karantina uygulamalarını rica ediyorum.

*Önümüzdeki günlerde altından kalkamayacağımız çok ağır tablolarla karşılaşma ihtimali var. Çok ciddi bir yayılma hızı ve hastamız var.

*Hastanelerde yığılma var. Kısacası İzmir'de özellikle önümüzdeki günlerde tedbirleri daha da sıkılaştırmak mecburiyetindeyiz. İzmirlilerden rica ediyorum. Gönüllü karantinayı herkes kendi ölçeğinde başlatsın.

Türkiye’de tablo ağırlaşıyor

Ülke genelinde de korona virüsü etkisini her geçen gün artırıyor. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı 16 Kasım Pazartesi gününün corona tablosuna göre son 24 saatte 96 kişi hayatını kaybederken 3 bin 316 yeni hasta tespit edildi.

Ülkedeki toplam hasta sayısı 417 bin 594’e çıkarken toplam vefat sayısı da 11 bin 601’e yükseldi.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2020, 22:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
ISMAIL.yumrukaya
ISMAIL.yumrukaya - 9 ay Önce

Nerede.tes.yapiliyor

banner96

banner97