banner135

TTB harekete geçti: Yönetemiyorsunuz, tükeniyoruz

Türk Tabip Odaları, Covid-19 kaynaklı ölümlere dikkat çekmek için sağlık çalışanlarını siyah kurdele takmaya çağırdı. İstanbul Tabip Odası yarın bir yürüyüş düzenleyecek.

TTB harekete geçti: Yönetemiyorsunuz, tükeniyoruz

Türk Tabipler Birliği (TTB) Coronavirus'te artan vaka sayıları ve sağlıkçı ölümlerine dikkat çekmek için önümüzdeki 4 gün siyah kurdele takma çağrısında bulundu. İstanbul Tabip Odası da haftalık eylem programı kapsamında yarın temsili yürüyüş düzenleyecek. 

TTB, 14-18 Eylül haftasını "Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz" sloganıyla eylem haftası ilan etti. Eylem programı kapsamında İstanbul Tabip Odası, yargın temsili bir yürüyüş düzenleyecek.  Tabip Odası'nın yaptığı açıklamada, sadece sağlık çalışanların değil, herkesin öldüğüne işaret edilerek, resmi kayıtlarda bile her gün 50 kişinin yaşamını yitirdiğine dikkat çekildi.

Salgın sürecinin bugüne kadar yetersiz ve kaygı verici bir şekilde yürütüldüğüne vurgu yapılarak, gelinen aşamada hekim ve sağlık çalışanlarının tükenme noktasına geldiği belirtilen açıklamada eylem takvimide paylaşıldı. 

Yarın saat 12.30’da İstanbul Tıp Fakültesi önünden başlayarak Haseki EAH Poliklinikler binası önünde son bulacak temsili bir yürüyüş düzenlenecek olan sağlık çalışanları, 17 Eylül'de ise hastanelerde 12.30-13.30 arasında 1 dakikalık saygı duruşu ve anma etkinlikleri gerçekleştirileceği duyuruldu. 

Öte yandan hafta boyunca sağlık çalışanlarına siyah kurdele takma çağrısı yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2020, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100