banner109

TGS: Yaşasın 1 Mayıs!

Türkiye Gazeteciler Sendikası 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

TGS: Yaşasın 1 Mayıs!

Türkiye Gazeteciler Sendikası, 43 gazetecinin cezaevlerinde tutulduğu, sendikasız ve güvencesiz çalışmanın dayatıldığı bir dönemde 1 Mayıs’ı karşılandığını belirterek "Tüm dünyada farklı dil, renk ve kimliklerden emekçilerin bayramı 1 Mayıs’ta bizler de taleplerimizi haykıracağız" dedi.

Türkiye Gazeteciler Sendikası tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Bu sene de pandemi koşulları ve kısıtlamalar nedeniyle 1 Mayıs’ta alanlarda buluşamıyoruz. Fiziksel olarak yan yana olamasak da basın özgürlüğü ve adil bir çalışma düzeni için mücadelesini verdiğimiz talepler, bizi buluşturuyor.

Medya üzerindeki baskıların devam ettiği, 43 meslektaşımızın cezaevlerinde tutulduğu, sendikasız ve güvencesiz çalışmanın dayatıldığı bir dönemde 1 Mayıs’ı karşılıyoruz. Medya sektöründe işsizlik oranının yüzde 40’a dayandığı, sendikalaşma oranının yaklaşık yüzde 8 olduğu ülkemizde; ücret ve çalışma koşullarında adaletin sağlandığı, sendikal haklara saygı duyulan bir medya ortamı en acil talebimiz. Bu talebi gerçekleştirecek olan ise biz gazetecileriz.

Kalemimizin üzerindeki baskıların son bulduğu, cezaevlerindeki meslektaşlarımızın özgürlüğüne kavuştuğu, özgürce haber yapabildiğimiz günlerin yakın olması diliyor ve tüm medya çalışanlarını TGS çatısı altında bir araya gelmeye davet ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2021, 17:10
YORUM EKLE

banner97

banner96